
19 maja w MSCDN Wydział w Ostrołęce nauczycielka konsultantka, Aneta Mroczkowska oraz doradczyni metodyczna, Beata Narożna, poprowadziły szkolenie „Reforma 26 – KOMPAS JUTRA w polonistycznej edukacji w szkole podstawowej”.
Podczas seminarium nauczyciele poznali założenia Reformy 26, w której ważne są kompetencje uczniów, kształtowanie sprawczości, osiąganie dobrostanu, poznawanie mocnych stron i umiejętność korzystania ze zdobytej wiedzy. Poloniści omówili także filary podstawy programowej języka polskiego, skupiając się na tym, co nowe, szczególnie w kontekście rozwoju kompetencji, takich jak: krytyczne myślenie, kreatywność, współpraca, a także metapoznanie i samoregulacja.
