POKÓJ: KOMUNIKUJEMY MUZYCZNIE

Idea była prosta: Młodzi ludzie (w tym młodzi duchem) muzykowali w autobusach komunikacji miejskiej w ten sposób zbierając pieniądze dla mieszkających w Ostrołęce uchodźców z Ukrainy.

Akcja trwała przez tydzień, muzycy występowali w autobusach różnych linii w mieście, pomagali im wolontariusze. Podczas muzykowania zebrano nieco ponad 3000 zł, za te pieniądze przygotowano 50 paczek. Trafiły do mieszkających w Ostrołęce Ukraińców w czwartek 28 lipca, podczas podsumowania akcji, które miało miejsce w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce. MSCDN włączył się do akcji wymyślonej przez ostrołęczanina Patryka Wekwejta.

Patryk Wekwejt to 18-latek z naszego miasta, który po wakacjach rozpocznie naukę na Uniwersytecie Harvarda. Zanim jednak wyjedzie na najlepszą uczelnię świata, ten młody człowiek udowodnił, że jest nie tylko wielce obiecującym naukowcem i utalentowanym muzykiem (gra na saksofonie), ale też po prostu dobrym człowiekiem. Podkreślała to na spotkaniu podsumowującym projekt Anna Gers z MSCDN.

– Oczywiście bohaterem tej akcji jest Patryk, ale także jego siostra Natalia i wszyscy wolontariusze, którzy się przyłączyli do wspólnego muzykowania. Chcę też podziękować rodzicom Patryka – mówiła.

– Ja chciałbym z kolei podziękować wszystkim państwu, którzy tu jesteście. To dodatkowo uzasadnia cel tej akcji. Mam nadzieję, że przez tę akcję, taką niecodzienna, może nawet nieco ekscentryczną, pokazaliśmy państwu, jako ostrołęczanie, że w tym mieście dzieją się ciekawe rzeczy, i że po prostu trafiliście do dobrego miasta, gdzie możecie liczyć na naszą pomoc – mówił pomysłodawca i inicjator akcji zwracając się do grupy Ukraińców, w zdecydowanej większości pań, które przyszły na spotkanie.

Wszyscy oni otrzymali paczki kupione za zebrane pieniądze. Udało się przygotować ich 50.

– Mam nadzieję, że te skromne paczuszki, będą dla was taką iskierką, która pokaże że ostrołęczanie po prostu chcą wam pomóc – mówił Patryk Wekwejt.

Dziękując z kolei jemu, jedna z pań z Ukrainy, podkreśliła:

– Dziękujemy, że pokazujesz naszym dzieciom jak trzeba żyć, jakie hobby mogą mieć, jaka przyszłość może ich czekać – mówiła. Życząc Patrykowi nie tylko sukcesów na polu nauki.

– Kto wie, może stoi przed nami przyszły prezydent Polski. Chcielibyśmy uścisnąć ci dłoń – mówiła…

Piotr Ossowski za: www.to.com.pl

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content