Podsumowanie Konkursu Wiedzy o Mazowszu i Lekcje o Mazowszu

Z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Dyrektora Jarosława Zaronia w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczne edycje dwóch sztandarowych przedsięwzięć z zakresu edukacji regionalnej dla uczniów i nauczycieli województwa mazowieckiego.

 

Tematem przewodnim obu przedsięwzięć w tym roku były „Kobiety Mazowsza”. W konkursie Lekcje o Mazowszu temat zaowocował propozycjami zajęć ukierunkowanych na poznanie bardziej lub mniej znanych z osiągnięć w różnych dziedzinach Mazowszanek (zob. szczegóły).

Autorzy najlepszych scenariuszy – poza nagrodami pieniężnymi – odebrali z rąk Marszałka i Dyrektora MSCDN dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje.

 

W uroczystości wzięli również udział uczestnicy Konkursu wiedzy o Mazowszu. Do VI edycji tego konkursu zgłosiło się 45 szkół z rejonu działania wszystkich Wydziałów MSCDN. Zadeklarowały one realizację 88 projektów z udziałem 355 uczniów. Do końca doprowadzone zostało 67 projektów, spośród których zwycięskie wyłoniła Wojewódzka Komisja Konkursu „Wiedzy o Mazowszu” (zob. szczegóły). Natomiast do rywalizacji indywidualnej w tym konkursie stanęło 243 uczniów, z czego 18 ukończyło Konkurs z tytułem laureata, a 23 z tytułem finalisty. Oni również odebrali zaświadczenia oraz nagrody od p. Marszałka i p. Dyrektora. Uhonorowani zostali także nauczyciele opiekunowie.

 

Nie zabrakło również podziękowań dla członków komisji obu konkursów.

 

Spotkanie uświetnił występ aktorów MTM – Marty Burdynowicz oraz Marcina Januszkiewicza.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content