Nuda na polskim?  Nic podobnego

Celem działania sieci jest nawiązanie współpracy nauczycieli – polonistów, w celu wymiany doświadczeń związanych z metodyką pracy na lekcjach języka polskiego, w tym tworzenia przestrzeni polonistycznej przyjaznej uczeniu się. 

Współczesny nauczyciel reaguje na zmiany…  Telewizja, komputer, video, internet, radio, gazety, tworzą sieć niewidzialnych wpływów, w którą uwikłany jest współczesny człowiek. Zasypywany różnymi informacjami nie jest w stanie ich rejestrować, porządkować i wartościować. Uczeń staje się niewolnikiem mediów. Literatura straciła na atrakcyjności. Stąd ogromna rola edukacji, szczególnie tej nowoczesnej, łączącej obrazy ruchome i te słowem malowane. 

Spotkania w sieci współpracy mają na celu przybliżyć nieszablonowe metody i techniki uczenia oraz obudzić kreatywność i aktywność – najpierw nauczycieli, a potem ich uczniów. Verba docent, exempla trahunt. 

Zajęcia będą odbywać się online.

Termin rozpoczęcia 23 listopada 2022

Termin zakończenia 11 stycznia 2023

Link do zgłoszenia 

 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content