7 V 2024 – Zmiana terminu „Nie-Boska komedia” – historia katastrofy…

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na wyjątkowe szkolenie, które odbędzie się w ramach naszych spotkań „Zbliżenia z literaturą – kontekstowe omówienie wybranych lektur szkolnych” . Tematem tego spotkania będzie arcydzieło polskiej literatury – „Nie-Boska komedia” autorstwa Zygmunta Krasińskiego, poddane analizie pod kątem historii katastrofy egzystencjalnej i dziejowej.

Jesteśmy przekonani, że omawiany utwór dostarczy Państwu nie tylko niezapomnianych wrażeń estetycznych, ale również głębokich refleksji nad kondycją człowieka i współczesnym światem. Podczas szkolenia zajmiemy się nie tylko analizą samego tekstu, lecz także jego kontekstem historycznym oraz uniwersalnym przesłaniem, które przenika przez wieki.

Zapraszamy zarówno polonistów, badaczy literatury, jak i wszystkich miłośników literatury do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Pragniemy stworzyć przestrzeń do pogłębionej dyskusji, wymiany myśli oraz wspólnego odkrywania nowych znaczeń i interpretacji.

Wykład poprowadzi wybitny specjalista z zakresu historii idei oraz interakcji, jakie zachodziły między literaturą i polityką romantyczną. Biograf wielkich romantyków polskich. Autor wielu publikacji i recenzji – prof. dr hab. Andrzej Fabianowski z UW.

Spotkanie odbędzie się 7 maja 2024 roku o godz. 16.30 na platformie Zoom.

Zapraszamy!

Link do zgłoszenia

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content