Letnia Szkoła Chemii

To był niezwykły czas, pełen zaskakujących reakcji chemicznych i radości ze wspólnego odkrywania! W ostatnim tygodniu wakacji Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce we współpracy z tutejszą Szkołą Podstawową nr 2 im. Stanisława Staszica zorganizowały zajęcia rozwijające umiejętności chemiczne. Od 23 do 27 sierpnia młodzi, zdolni uczniowie z ostrołęckich podstawówek uczestniczyli w Letniej Szkole Chemii, której najważniejszym elementem było samodzielne eksperymentowanie.
Uczestnicy wykorzystali i rozwijali swoje umiejętności, przeprowadzając wiele reakcji chemicznych, zaobserwowali niezwykłe widowiska w probówce, otrzymali czystą miedź, spalili magnez, strącali osady, badali odczyny roztworów. Co ważne uczyli się też pracy w grupie i… poznawali siebie nawzajem poprzez gry integracyjne. Jedną z takich aktywności było ułożenie całego układu okresowego pierwiastków w wersji maxi na sali gimnastycznej. Podczas Letniej Szkoły Chemii uczniowie mieli okazję wypróbować również swoje umiejętności językowe oraz informatyczne. W grze terenowej ćwiczyli spostrzegawczość, szukając kodów QR, pod którymi kryły się nazwy pierwiastków chemicznych oraz możliwe sposoby ich wykorzystania w życiu codziennym. Zapoznali się z ciekawostkami ze świata chemii w języku angielskim oraz słownictwem związanym z najważniejszymi zagadnieniami chemicznymi i wykonywaniem doświadczeń. Interesującym elementem była też lekcja eksperymentowania w języku angielskim – młodzież radziła sobie doskonale, wykorzystując poznane słownictwo w praktyce. Nie ma chemii bez matematyki i dlatego podczas Letniej Szkoły Chemii uczestnicy ćwiczyli typowe dla chemików obliczenia, a następnie wykorzystali swoje umiejętności do przeprowadzenia doświadczeń. Młodym, zdolnym uczestnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, wielu sukcesów i satysfakcji z poznawania otaczającego świata.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content