Letnia szkoła chemii

Najlepsi chemicy współpracowali ze sobą podczas wykonywania doświadczeń chemicznych, odkrywali zagadki nauki w praktyczny sposób i rozwijali pasje do uczenia się nauk ścisłych, takich jak: chemia, fizyka i matematyka.
26 sierpnia zakończyła się druga edycja Letniej Szkoły Chemii, w której uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych nr: 1, 2, 4, 6, i 10 w Ostrołęce oraz młodzi chemicy z Laskowca, Goworowa, Obierwi, Olszewki, Kadzidła, Kunina i Rzekunia
Podczas Letniej Szkoły Chemii uczniowie wykazali się logicznym myśleniem, samodzielnością i chęcią wykonywania różnego rodzaju eksperymentów. Mieli również okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w ramach projektu zainicjowanego przez naszą szkołę „Experimental School of Chemistry” oraz sięgnęli gwiazd podczas zajęć w mobilnym Planetarium z Centrum Nauki Kopernik. A jako że najlepiej przyswajamy wiedzę podczas zabawy, nie zabrakło też gier terenowych, uczących kreatywności i promujących naukę w ruchu.
Aktywne działania i samodzielność wyzwoliły pozytywne emocje, a uczniowie zyskali niezapomniane doświadczenia. Teraz lepiej rozumieją nowe zagadnienia, nie boją się nieznanego i mają odwagę stawiać najtrudniejsze pytania.
Organizatorem Letniej Szkoły Chemii była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce we współpracy z naszym MSCDN-em.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content