Lekcje z ZUS

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ciechanowie zaprasza nauczycieli rachunkowości, przedmiotów ekonomicznych, podstaw przedsiębiorczości, biznesu i zarządzania, historii i teraźniejszości, doradców zawodowych oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie „Lekcje z ZUS ”.

 

Cel szkolenia: wykształcenie świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych (jakie są podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych, jakie są obowiązki i jakie świadczenia przysługują ubezpieczonym, konsekwencje ubezpieczeniowe zawieranych umów o pracę, umów cywilnoprawnych i form podejmowanych działalności gospodarczych).

 

Moduły:

Ø Świadomy zawsze ubezpieczony – czym jest ZUS i co robi;

Ø Co ci się należy kiedy płacisz składki – praca zarobkowa a ubezpieczenia;

Ø Renty i emerytury – Twoja przyszłość w Twoich rękach;

Ø E-ZUS czyli firma pod ręką – prawa i obowiązki rozpoczynających działalność gospodarczą.

 

Termin szkolenia: 13 listopada 2023 r. (w godz. 15:00 – 18:15)

Miejsce: on-line

Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały dydaktyczne (podręczniki, filmy, prezentacje). ZUS służy również wsparciem merytorycznym w lekcjach.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w lekcjach mogą wziąć udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada jest na liście olimpiad tematycznych MEiN. To oznacza, że laureaci Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości w zakresie kwalifikacji EKA.05i EKA.04. Laureaci Olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody, m.in.: laptopy, czytniki e-booków oraz iPody. Dodatkowo otrzymują także punkty w rekrutacji na uczelnie wyższe oraz indeksy na najlepsze uczelnie w kraju!

Olimpiada, jak i „Lekcje z ZUS” są objęte patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej, a Olimpiada zyskała status olimpiady zawodowej.

 

Zapisy na szkolenie

Renata Kreft

Nauczyciel konsultant w zakresie edukacji językowej i kształcenia zawodowego

MSCDN Wydział w Ciechanowie

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content