Konkurs dla uczniów klas V-VIII „Aleksandra Piłsudska- działaczka niepodległościowa, matka i żona”.

Aleksandra Piłsudska znana jest przede wszystkim jako żona Józefa Piłsudskiego, ale jej życiorys jest bardzo barwny. Czy służyła w Legionach? Czy brała udział w słynnej akcji pod Bezdanami? Na czym polegał jej udział w walce o odzyskanie niepodległości? Jak wyglądało życie rodzinne w „ Milusinie”.

Wszystkich uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, którzy chcą poznać odpowiedzi na te pytania i wygrać atrakcyjne nagrody zapraszamy do udziału w konkursie „Aleksandra Piłsudska- działaczka niepodległościowa, matka i żona”.

 

· Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu komiksu przedstawiającego wybrane wydarzenie z jej działalności niepodległościowej, społecznej lub z życia rodzinnego.

 

· Zachęcamy do skorzystania z materiałów pomocniczych, zamieszczonych na stronach Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku;

https://muzeumpilsudski.pl/aleksandra-pilsudska-1882-1963/

https://www.youtube.com/watch?v=D-O21w3CuLA

· Szczegółowe informacje o przebiegu konkursu i nagrodach znajdują się w załączonym regulaminie.

Załącznik nr 1 do regulaminu

Załącznik nr 2 do regulaminu

Załącznik nr 3 do regulaminu

 

· Prace konkursowe prosimy przesyłać do 30 listopada 2023 r. na adres: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli; Wydział w Ciechanowie, ul. H. Sienkiewicza 33, 06-400 Ciechanów z dopiskiem: Konkurs „Aleksandra Piłsudska- działaczka niepodległościowa, matka i żona”

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content