III edycja projektu SZKOŁA EKOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANA

Edukacja bliżej natury, edukacja w lesie – to hasło przewodnie III edycji projektu „Szkoła ekologicznie zaangażowana”. 

Ludzie są związani z przyrodą, jesteśmy jej częścią. Czy środowisko przyrodnicze może być postrzegane jako sala dydaktyczna?

Wydaje się, że prowadzenie zajęć na łonie natury niesie wiele korzyści. Jest to środowisko, w którym można poznawać świat, uczyć się wszystkimi zmysłami, które pobudza naturalną ciekawość i co ważne, zachęca do aktywności fizycznej. Wszak nam nauczycielom chodzi o kształtowanie u uczniów kompetencji przyszłości, czyli wiedzy, umiejętności i postaw niezbędnych dla świadomego, odpowiedzialnego za siebie i swoje otoczenie młodego człowieka. Mając to na uwadze, trzecią edycję projektu ekologicznego dedykujemy właśnie edukacji w lesie, edukacji bliżej natury.

Zaplanowane w projekcie działania mają na celu angażowanie i wspieranie nauczycieli, nie tylko przedmiotów przyrodniczych, w podejmowaniu zadań powiązanych z realizacją różnorodnych aktywności nawiązujących do kierunków polityki oświatowej:

  1.  podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach;
  2.  wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.

Zasady uczestnictwa w projekcie

Termin zgłoszenia szkoły: 15 września 2023

Link do zgłoszenia uczestnictwa szkoły w projekcie

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content