eMOCje w twórczości

Celem działań projektowych jest przygotowanie nauczycieli do wdrażania w placówkach oświatowych skutecznych technik i metod rozwijających kreatywność oraz zdolności twórczego rozwiązywania problemów w kontekście rozwoju emocjonalnego dzieci i uczniów.

W programie projektu zaplanowano szkolenia dotyczące:

  • Mindfulness – treningu uważności, dzięki któremu uczestnicy dowiedzą się jak wzmacniać samoświadomość i poczucie własnej wartości oraz pogłębią wiedzę na temat metod i narzędzi wspierających twórczą odwagę.
  • Design Thinking – myślenia projektowego. To innowacyjny i twórczy sposób nauczania oparty na kreatywnym i multidyscyplinarnym podejściu do ucznia, do jego wiedzy, emocji, możliwości i umiejętności.
  • Dramy – metody pracy pedagogicznej sprzyjającej rozwojowi aktywności intelektualnej i emocjonalnej.

Planowanym efektem końcowym jest opracowanie przez uczestników projektu wraz z dziećmi/uczniami gier edukacyjnych pod nazwą ,,Gry na eMOCjach’’, które będą wspierać dzieci w radzeniu sobie ze stresem, narastającym niepokojem i zmianami w życiu szkolnym i społecznym.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content