DOBRO NIE TYLKO WRACA, ALE RÓWNIEŻ PĄCZKUJE

?  13 kwietnia w Ostrołęce odbyło się szkolenie dla katechetów „Wolontariat szkolny jako metoda aktywizacji dzieci i młodzieży”.

? Spotkanie rozpoczęła s. Beata Zawiślak z Caritas Polska, która przedstawiła nam prawne aspekty działań pomocowych i zachęciła do korzystanie z nowego „PORADNIKA DLA OPIEKUNÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS”, w którym za pomocą kart pracy można łatwo realizować ideę chrześcijańskiego wolontariatu. Z podręcznika można również zaczerpnąć informacje o projekcie „Dobra jest więcej”.

?? Siostra zainteresowała nas również działaniem ekoaktywistów w ramach szerokiej akcji „Troska jest boska” i ekologiczną encykliką „LAUDATO SI” Papieża Franciszka. Okazuje się, że to właśnie troską o naszą planetę bardzo interesuje się młodzież, dlatego warto tematy ekologiczne wykorzystywać również na lekcji religii.

? Nowością i świetną propozycją naszej prelegentki, urszulanki było zaproszenie do comiesięcznych spotkań formacyjnych, które prowadzi online.

?? Praktyczną działalność Szkolnego Koła Caritas I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce przedstawili katecheci: Urszula Ziemak i Sylwester Zduńczyk, którzy swoim zaangażowaniem, poświęceniem, kreatywnością i dobrem zarazili uczestników spotkania. Ilość działań, spotkań, akcji i różnorodnych wydarzeń, jakie realizują wraz z wolontariuszami, zaimponowała nauczycielom i zainspirowała do działania. Wspaniałe jest to, że wśród wielu obowiązków zawodowych i rodzinnych można wygospodarować tyle czasu na formowanie młodych i pomaganie innym❗️

? Na koniec zabrała głos i podarowała uczestnikom szkolenia pamiątkowe zakładki Maria Cieszewska, katechetka z Drążdżewa która w 2000 r. założyła pierwsze Szkolne Koło Caritas w diecezji łomżyńskiej oraz prowadzi Parafialny Zespół Caritas.

? Spotkanie dowiodło, że dobro nie tylko wraca, ale i zaraża osoby wokół, mobilizując nas wszystkich do coraz szerszego działania?.

? Dziękuję za uczestnictwo i świadectwo.

Anna Gers

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content