Bezpłatny, przedpremierowy pokaz filmu ,,Strefa Interesów”

Szkoła Kina zaprasza:

4 marca 2024 r. o godz. 15.30 odbędzie się bezpłatny, przedpremierowy pokaz filmu ,,Strefa Interesów” w ciechanowskim Kinie Łydynia w Kawiarni Artystycznej.

Film jest wstrząsającą opowieścią o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa. „Strefa interesów” to porażające studium banalności zła, w którym ani przez chwilę nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Twórcy opowiadają dźwiękami i obrazami świata „poza” Auschwitz, poruszają naszą wyobraźnię i empatię, uruchamiając głębokie emocje.

Film jest cennym dopełnieniem edukacji na temat II wojny światowej, holocaustu, literatury obozowej. Dystrybutor filmu Gutek Film przygotuje materiały dydaktyczne – scenariusze lekcji dla uczniów klas maturalnych szkół ponadpodstawowych: historia, język polski (moje autorstwo), godzina wychowawcza.

Zapisy: 

Przyjmijcie nasze zaproszenie 😊 To ważne i mądre kino!

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu ,,Strefa Interesów’’:

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content