Bezpłatny pokaz dla nauczycieli filmu Raport Pileckiego

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny pokaz dla nauczycieli, który odbędzie się w Kawiarni Artystycznej Kina Łydynia 11 września  o godzinie 15:30. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o dokonanie zapisu jak najszybciej.

Film ten opowiada fascynującą historię rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza AK, który z narażeniem życia dobrowolnie poddał się aresztowaniu, by trafić do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tam, mimo ogromnego ryzyka, zorganizował konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli oraz dzięki brawurowej ucieczce, napisał raporty, próbując uświadomić świat o Holokauście i innych okropnościach. Następnie walczył w Powstaniu Warszawskim oraz służył w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski został bestialsko przesłuchiwany i skazany na śmierć przez władze komunistyczne. Ta poruszająca historia zasługuje na uwagę każdego nauczyciela, który pragnie zgłębić historię Polski.

Nauczyciele uczestniczący w tym  pokazie otrzymają zaświadczenia udziału w formie doskonalenia „Szkoła Kina”, które mogą stanowić cenne uzupełnienie Państwa profesjonalnej ścieżki edukacyjnej.

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego dostępnego pod poniższym linkiem: link do formularza zgłoszeniowego

Jesteśmy przekonani, że to spotkanie będzie nie tylko niezwykle pouczające, ale także inspirujące dla wszystkich nauczycieli zainteresowanych historią Polski i jej bohaterami. Dlatego nie zwlekajcie i zapiszcie się już teraz, by być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

 

W razie pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content