Bezpłatne warsztaty stacjonarne z metody ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (pol. LEGO – LOGOS) poprzedzone wykładem twórcy metody – dr Jarosława Marka Spychały! Trzeba być!

Nauczycielko, Nauczycielu, Polonistko, Polonisto…poszukujesz metody wiodącej do zaangażowania swoich uczniów? Masz już dość nudy na polskim? Nie wiesz, co masz zrobić na „wychowawczej”? Chciałabyś / chciałbyś wyprowadzić swoich uczniów z jaskini i pokazać im nieco światła, żeby w końcu się obudzili? Czujesz się jak Herakles na rozstajnych drogach i nie bardzo wiesz, co jeszcze mógłbyś zrobić, w którym kierunku iść dalej? A jeszcze trzeba się wykazać wykorzystaniem pomocy z Laboratoriów Przyszłości…

W MSCDN znajdziesz zrozumienie i weźmiesz coś dla siebie!

OD ZABAWY DO NAUKI – OD KONSTRUKCJI DO ZROZUMIENIA

Być może metoda Lego Logos, której autorem jest polski filozof Jarosław Marek Spychała to jedna z dróg wartych rozważenia? Zapraszamy na stacjonarne warsztaty metodyczne poświęcone możliwościom wykorzystania potencjału tej metody podczas zajęć z wychowawcą, języka polskiego czy filozofii. Uczestnicy postawieni w różnych sytuacjach dydaktycznych zaopatrzeni w materiały wyzwalające kreatywność (klocki ®Lego, plastelina, patyki, kamyki, glina, ścinki materiału itp., itd.) odbędą podróż, składającą się z następujących etapów, a opowie o niej sam Pan Jarosław Marek Spychała:
1. Wprowadzenie do pracy metodą Lego Logos Jarosława Marka Spychały
2. Od zabawy ®Lego (i nie tylko) do analizy i interpretacji tekstów literackich i filozoficznych
3. Etapy pracy z tekstem z wykorzystaniem metody Lego Logos – czytanie i obrazowanie, analiza i dialog
4. Przykłady dobrych praktyk, inspiracje
Praca z wykorzystaniem metody Lego Logos pokazuje uczniom wielość możliwości odczytywania i zobrazowania tego samego tekstu. Stwarza sytuacje dialogu między uczniami, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, a to z kolei rodzi zdumienie, zaskoczenie i entuzjazm, które są początkiem zrozumienia…fascynującej podróży od zabawy do nauki. W pakiecie: perspektywy wykorzystania pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” oraz rozwijania kompetencji kluczowych i kompetencji 4K (kreatywność, krytyczne myślenie, kooperacja, komunikacja).
ZAPRASZAMY!
KIEDY? GDZIE? ZA ILE?
Bezpłatne warsztaty metodyczne odbędą się 29 maja 2023 r. o godz. 15:30 w MSCDN Wydział w Ciechanowie ul. Sienkiewicza 33 , a poprzedzone zostaną wykładem  twórcy metody LEGO LOGOS – dr Jarosława Marka Spychały.
Udział zostanie wynagrodzony stosownym zaświadczeniem (certyfikatem).

Link do zapisu

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content