WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii – 2.edycja programu MEiN i AWF

Zachęcamy nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej do udziału w II edycji programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Przedsięwzięcie będzie realizowane w 2022 roku.

Inaugurację II edycji programu „WF z AWF” ogłosił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Podczas konferencji prasowej z udziałem szefa MEiN zaprezentowano także wyniki badań z poprzedniej edycji przedsięwzięcia. Pokazują one negatywne skutki nauki zdalnej – wzrost wskaźnika masy ciała uczniów, a także spadek wytrzymałości biegowej, wydolności krążeniowo-oddechowej.

W poprzedniej edycji programu wzięło udział 120 tys. uczniów. Utworzono ponad 9 tys. Sport Klubów w całej Polsce, a w ramach ich działalności przeprowadzono 180 tys. godzin zajęć ruchowych dla dzieci i młodzieży po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Przeszkolonych zostało ponad 31 tys. nauczycieli. 

W załączeniu komunikat dotyczący II edycji programu „WF z AWF”. Informacja ta znajduje się również na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wf-z-awf–aktywny-powrot-uczniow-do-szkoly-po-pandemii–inauguracja-ii-edycji-programu-mein-i-awf2.

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.