Filmowego Klubu Nauczyciela – zakończenie sezonu

Majowe spotkanie Filmowego Klubu Nauczyciela poświęcone było filmowi „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, który mimo upływu lat wciąż prowokuje do pytań o wartości, odpowiedzialność i moralne wybory człowieka. Uczestnicy rozmawiali o moralnych wyborach bohaterów, niejednoznaczności doświadczeń historycznych oraz o tym, jak wykorzystywać film do prowadzenia ważnych rozmów z młodzieżą. Punktem wyjścia do dyskusji stały się pytania o wartości, odpowiedzialność i granice dokonywanych wyborów. Gościem był Piotr Kondrat – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny – który zwrócił uwagę na emocjonalny wymiar filmu oraz znaczenie interpretacji i osobistego doświadczenia odbiorcy. Spotkanie pokazało, że klasyczne kino może być nie tylko lekcją historii, ale także punktem wyjścia do rozmowy o współczesności, wyborach, odpowiedzialności i człowieczeństwie. Tym wydarzeniem zakończyliśmy tegoroczny cykl Filmowego Klubu Nauczyciela organizowanego przez MSCDN Wydział w Radomiu.

ul. Świętojerska 9,
00-236 Warszawa
tel. 22 536 60 00, kom.: 797 990 037
sekretariat@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Przejdź do treści