Szkoła przyjazna diabetykom – CukierAsy!

Budujmy bezpieczne i wspierające środowisko dla każdego ucznia Cukrzyca typu 1 u dziecka to wyzwanie wymagające nie tylko zaangażowania rodziców, ale również profesjonalnego wsparcia ze strony szkoły i przedszkola. Dlatego zapraszamy nauczycieli oraz wychowawców na szkolenie, które wyposaży uczestników w praktyczną wiedzę i narzędzia niezbędne do właściwej opieki nad uczniem z cukrzycą. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Wydział w Radomiu, we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Stowarzyszeniem Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą CukierAsy, zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 10 czerwca 2026 r. w godzinach 12.00–15.00 w siedzibie MSCDN Wydział w Radomiu. Celem spotkania jest przygotowanie nauczycieli do świadomego, pewnego i empatycznego reagowania na potrzeby uczniów przewlekle chorych. Podczas szkolenia uczestnicy: poznają podstawowe informacje dotyczące cukrzycy typu 1, nauczą się rozpoznawać stany zagrożenia zdrowia oraz właściwie na nie reagować, zapoznają się z założeniami ogólnopolskiego projektu „7 kroków”, dowiedzą się, jak współpracować z organizacjami wspierającymi dzieci z cukrzycą, otrzymają praktyczne wskazówki dotyczące budowania środowiska, w którym uczeń z chorobą przewlekłą czuje się bezpiecznie i akceptowany przez rówieśników. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapisy na szkolenie:Formularz zgłoszeniowy Szczegółowych informacji udziela:Greta Gutkowska – greta.gutkowska@mscdn.edu.pl
