Podczas warsztatów nauczyciele wzbogacają swoją wiedzę, poznają materiały edukacyjne IPN i narzędzia multimedialne. Jest to też miejsce wymiany doświadczeń między uczestnikami, które stają się inspiracją do wdrażania nowych rozwiązań w praktyce.
Edycja szkolenia w roku szkolnym 2022/2023 skupi się wokół Szlaku nadziei, który dla wielu Polaków rozpoczął się we wrześniu 1939 r. W ramach spotkań omówione zostaną nie tylko aspekty polityczne towarzyszące tworzeniu się Rządu na uchodźstwie. Przedstawione zostaną walki polskich żołnierzy o Narwik, Tobruk czy udział w Bitwie o Anglię. Poruszone zostaną zagadnienia związane z losem cywilów, deportowanych w głąb ZSRS. Cykl zamkną tematy związane z podpisaniem układu Sikorski-Majski i wynikającej z niego budowy polskiej armii w ZSRS.
Uczestnicy na zakończenie cyklu otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział. Po spełnieniu dodatkowych wymagań nauczyciele mogą uzyskać certyfikat. Szkolenia odbywają się w ramach porozumienia podpisanego w 2016 r. przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Koordynator regionalny udzielający informacji o harmonogramie oraz formie realizacji cyklu szkoleń na terenie działalności Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie: Edyta Gula (22 860 70 47; edyta.gula@ipn.gov.pl
Zapraszamy!