Rozpoczynamy zapisy na nową edycję projektu skierowanego do nauczycieli szkół podstawowych (klasy I-III oraz IV-VIII) z terenu województwa mazowieckiego.
Celem projektu jest dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy
z dziećmi, zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie: logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji oraz wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci.
W ramach projektu zapraszamy po dwóch nauczycieli z każdej placówki. Koszt udziału w projekcie wynosi łącznie 700 zł za dwóch nauczycieli. Uczestnicy odbędą 72-godzinne szkolenie, przygotowujące do prowadzenia zajęć szachowych. Otrzymają również pakiet materiałów edukacyjnych dotyczących metodyki nauki gry w szachy. Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność na 90% zajęć.
Placówki, które wezmą udział w projekcie, otrzymają bezpłatnie sprzęt szachowy, niezbędny do prowadzenia zajęć z dziećmi.
Zgłoszenia udziału w projekcie z podaną nazwą i adresem placówki prosimy przesyłać wyłącznie mailowo na adres koordynatora projektu – Agnieszki Baski: agnieszka.baska@mscdn.edu.pl.
Na zgłoszenia czekamy w nieprzekraczalnym terminie do 1 października 2025 r. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.
