A A

Lekcje o Mazowszu V edycja 125

Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kolejny raz zorganizował konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji. Autorzy nadesłanych prac zaproponowali różnorodne spojrzenia na Mazowsze w kontekście Europy.

Jesteś liderem w projektach edukacyjnych? Zmieniasz dzięki nim swoją szkołę, uczelnię, bliską twojej organizacji wieś lub osiedle? Jako współtwórca projektu inspirujesz młodzież? A może seniorów? Bez twojej wiedzy i zaangażowania projekt nie odniósłby sukcesu?

dzieci

Webinaria dla nauczycieli stażystów, kontraktowych, mianowanych, opiekunów stażu, dyrektorów szkół .Tematyka dotyczy działań związanych z zakończeniem stażu: opracowanie sprawozdania, oceny dorobku zawodowego, komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych, procedur i terminów. Nieodpłatne webinaria trwają 4 godz. dydaktyczne. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale oraz materiały. Prowadzący: Elżbieta Michalak – konsultant MSCDN ds. awansu zawodowego nauczycieli, ekspert MEIN.

Wsparcie sensoryczne dziecka z ASD

Na szkolenie zapraszamy pedagogów, psychologów oraz rodziców dzieci z ASD

R46061d15f2d168611aea8ef0717fc2e8szkolenie skierowane do nauczycieli, terapeutów, logopedów, pedagogów, psychologów, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych, którzy pracują lub planują pracę z osobami z autyzmem.

komunikacja autyzm v2

Zapraszamy na warsztaty metodyczne na temat ,,Komunikacji wspomagającej i alternatywnej u osób z autyzmem”, których organizację planujemy na sobotę 24 kwietnia 2021, w formie on-line, w aplikacji Microsoft Teams.

school 2761394 1920

 Odpowiedzi  na to i inne pytania związane z realizacją projektów na pierwszym etapie edukacyjnym, również w formule zdalnej,  udzieli p. Wiesława Mitulska ,  specjalistka edukacji wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej, nauczycielka klas I-III.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Metoda projektu w edukacji wczesnoszkolnej”.

trening uwaznosci

 Na całym świecie, obecnie opracowywane są programy psychoedukacyjne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci oparte na koncepcji uważności. Uczą rozpoznawać własne reakcje i pozwalają nie tylko rozumieć je u siebie i innych ale również (a może przede wszystkim) akceptować. Dzięki temu w naturalny sposób łagodzą się trudne emocje.

WarsztatyArchiwum

 Siedleckie instytucje: Archiwum Państwowe i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na szkolenie.

steppe dog as a musician

Zapraszamy nauczycieli języków obcych na warsztaty online. Celem głównym tego szkolenia jest nabycie umiejętności zdalnej pracy z uczniami w zakresie nauczania sprawności mówienia w języku obcym.

 

BG 15kwietnia  

15 IV 2021 - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny.

 

 mazowsze1
 
Praca plastyczna, fraszka lub esej – takie zadania czekają na uczniów w konkursie samorządu województwa „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Prace można przesyłać do 30 kwietnia br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Kopernik –  rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.

Zadania programu

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych. Program uwzględnia ograniczenia związane z pandemią.

Lekcje o Mazowszu

Konkurs z nagrodami dla nauczycieli na najlepsze scenariusze zajęć edukacyjnych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym. 

welder 3018425 1280"Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy" - pod takim tytułem, w dniach 15-16 grudnia 2020 r., odbędzie się bezpłatna, ogólnopolska konferencja pod patronatem IBE i CKE. W programie m.in. Nowa formuła egzaminu zawodowego oraz Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego. Kontakt ws. organizacyjnych mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

 

szablon art kierunki polityki oswiatowej 385x125px

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej...