A A

dtnMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach,  Drohiczyńskie Towarzystwo Naukowe,  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie, Katolicka Univerzita v Ruzomberku, Teologicky Instytut TF Spisska Kapitula –Spisske Podhradie

Serdecznie zapraszają do udziału  w VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo człowieka a sprawiedliwość”, która odbędzie się 7 września 2021 r.  

                                                                                                                                          zapraszamy

dyrektorMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach prowadzi rekrutację na kolejna edycję kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą dla nauczycieli czynnych zawodowo. Kurs będzie realizowany w systemie hybrydowym.

Gala WoM 4x125

Zapraszamy na galę Konkursu wiedzy o Mazowszu z udziałem Lechosława Herza. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube w dniu 22 czerwca w godz. 11.00-12.30.

Zaproszenie

Dobre praktyki, inspirujące doświadczenia i jeden niezaprzeczalny wniosek: kształcenie zawodowe nie może być oderwane od rynku pracy. Tylko wtedy uczniowie będą rozwijać kompetencje, zdobywać doświadczenie i czerpać satysfakcję z nauki - a w efekcie posiadać kwalifikacje, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. To główne przesłanie konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”, którego V edycja właśnie wystartowała.

twitter konfaedu 385Zapraszamy do udziału w projekcie Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach, który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i firmą iSpot.

W odpowiedzi na wskazanie nowego priorytetu w podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 przez Ministra Edukacji i Nauki „Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią” – pragniemy zaprosić Państwa na cykl konferencji.

IV edycjaZnane są już wyniki tegorocznej, IV edycji konkursu fotograficzno-językowego „Jestem stąd”

My Post192 125

Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.

kodowanie na dywanieZapraszamy nauczycieli wychowania edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na certyfikowane warsztaty kodowania i programowania offline i online z wykorzystaniem tabletów i GeniBotów prowadzone przez specjalistów z EduSense.

Lekcje o Mazowszu V edycja 125

Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli kolejny raz zorganizował konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji. Autorzy nadesłanych prac zaproponowali różnorodne spojrzenia na Mazowsze w kontekście Europy.

Jesteś liderem w projektach edukacyjnych? Zmieniasz dzięki nim swoją szkołę, uczelnię, bliską twojej organizacji wieś lub osiedle? Jako współtwórca projektu inspirujesz młodzież? A może seniorów? Bez twojej wiedzy i zaangażowania projekt nie odniósłby sukcesu?

Zadania programu

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych. Program uwzględnia ograniczenia związane z pandemią.

Lekcje o Mazowszu

Konkurs z nagrodami dla nauczycieli na najlepsze scenariusze zajęć edukacyjnych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. 

Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym. 

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

 

szablon art kierunki polityki oswiatowej 385x125px

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej...

doradcy metodyczniW Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.

frse2

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.