A A

Szanowni Państwo, Nauczyciele szkół ponadpodstawowych , zapraszamy na warsztaty metodyczne: 

Wdrażanie nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych
- doświadczenia chemiczne z chemii organicznej

 

Cele ogólne:

  • Kształtowanie kompetencji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej z chemii w szkołach ponadpodstawowych.
  • Doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń chemicznych z uczniami.

 

Rodzaj formy: bezpłatne warsztaty metodyczne - stacjonarnie  

Termin: 25 września 2021 r. (sobota), w godz.10.00- 14.00

Liczba godz.: 5

 

Program szkolenia:

  1. Status prawny oraz struktura nowej podstawy programowej z chemii realizowanej w szkołach ponadpodstawowych.

  2. Analiza zmian w podstawie programowej z chemii w odniesieniu do wymagań, działów tematycznych, korelacji z innymi przedmiotami i ramowych planów nauczania.

  3. Warunki realizacji nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej. Planowanie i realizacja doświadczeń z chemii organicznej.

 

Miejsce: VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV, Jagiellońska 38, 03-719 Warszawa, pracownia chemiczna

Prowadzący:

Piotr Dzwoniarek, absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel chemii w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV w Warszawie. Twórca nowej koncepcji nauczania podstawowych pojęć chemicznych w szkole podstawowej w oparciu o samodzielne wykonywanie eksperymentów przez uczniów. W niekonwencjonalny sposób popularyzuje naukę i naucza chemii od wielu lat. Wcześniej związany z firmą Mały Inżynier, gdzie prowadził pokazy oraz warsztaty chemiczne zarówno dla osób dorosłych i uczniów oraz  z Centrum Nauki Kopernik gdzie pracował jako animator oraz prowadził zajęcia laboratoryjne. Współpracował z Telewizją Polską przy produkcji programu Sonda2, występował w felietonach radiowych poświęconych nauce w Radiowej Czwórce. Prowadzi wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty w ramach festiwali naukowych. Od 2 lat współpracuje z MSCDN, jego szkolenia cieszą się ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej] 

Ważne!

W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną z tytułem szkolenia w temacie wiadomości wysłanej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska, najlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 506-386-045