Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Jakość gwarantowana doświadczaniem – konferencja w projekcie MARK PIW
Drukuj

 

13 czerwca 2019 r. w siedzibie MSCDN Wydział w Warszawie odbyła się konferencja promocyjno-informacyjna w projekcie Mazowiecka Akademia Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania. W auli MSCDN spotkały się dwie grupy osób. Absolwenci I. Cyklu projektu oraz osoby zainteresowane udziałem w jego II. Cyklu. Organizatorzy konferencji zaplanowali promocję działań projektowych, świętowanie zakończenia I. cyklu w MARK PIW oraz dwa ciekawe wykłady jako formę doskonalenia kompetencji ważnych w edukacji. 

Założenia projektu przedstawiła koordynatorka Ewa Lubczyńska. W wystąpieniu odwołała się do modelu efektywnego uczenia się 10-20-70 (więcej na ten temat w najnowszym numerze kwartalnika edukacyjnego MSCDN „Meritum”), podkreśliła użyteczność działań w projekcie MARK PIW oraz dbałość o jego efekty, także po zakończeniu I Cyklu.

001.JPG 004.JPG

Dr Aleksandra Piotrowska wygłosiła wykład nt. Wspieranie dziecka w rozwoju. Omawiając zagadnienia związane z wczesną edukacją dziecka, zwróciła uwagę na czynniki stymulujące rozwój dzieci . Wskazała liczne niebezpieczeństwa i zagrożenia, które mogą mieć wpływ na prawidłowy rozwój i proces uczenia się dziecka. Do takich zagrożeń zalicza się m.in. przeciążenie zajęciami dodatkowymi, zbyt dużą ilość zadawanych prac domowych, funkcjonowanie rodziny we współczesnym świecie (długi czas pracy rodziców) i niewłaściwe korzystanie z technologii informacyjnej.

012.JPG 013.JPG

O Doświadczeniu przeklętym i błogosławionym opowiedział Aleksander Pawlicki. W efekcie tego wykładu uczestnicy konferencji są na dobrej drodze do fronetycznej mądrości czyli mądrości praktycznej ukierunkowanej na osiąganie właściwych celów postępowania oraz korzystanie ze środków do nich prowadzących. Wykładowca zachęcał za prof. Klus – Stańską do przekraczania „horyzontu pomyślenia szkoły”.

014.JPG 016.JPG

Na zakończenie konferencji zostały uroczyście wręczone zaświadczenia oraz certyfikaty dla uczestników I Cyklu projektu MARK PIW. Zaświadczenia wręczali, Pani Teresa Makulska wicedyrektor ds. edukacyjnych oraz Jarosław Zaroń dyrektor MSCDN. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o odbytym doskonaleniu, pracy w sieciach tematycznych oraz potwierdzenie odbytej praktyki. Dodatkowo przygotowano certyfikaty dla przedszkoli/ szkół/ placówek, w których odbywało się procesowe wspomaganie prowadzone przez uczestników projektu.

Zdjęcia grup odbierających certyfikaty;

Osobną grupą osób docenionych w projekcie było 16 uczestniczek, które poddały się walidacji kwalifikacji cząstkowej „wspomaganie szkoły”. 

077.JPG 078.JPG 079.JPG

Wszystkim uczestnikom I. Cyklu projektu MARK PIW serdecznie gratulujemy. Na szczególne podkreślenie zasługuje ich wytrwałość, motywacja wewnętrzna oraz chęć do działania przez 8 miesięcy trwania procesowego wspomagania.

002.JPG 003.JPG 005.JPG

006.JPG 007.JPG 008.JPG

009.JPG 010.JPG 011.JPG

015.JPG 017.JPG 018.JPG

019.JPG 020.JPG 021.JPG

022.JPG 023.JPG 024.JPG

025.JPG 026.JPG 027.JPG

072.JPG 073.JPG 074.JPG

075.JPG 076.JPG