A A

Po miesiącach nauki online i wakacyjnej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócili 1 września do szkół. Czy oznacza to porzucenie zdobytych doświadczeń ze zdalnego nauczania? Jak wykorzystać nowe kompetencje związane z wykorzystaniem TIK podczas lekcji stacjonarnych? Jakie metody prowadzenia zajęć online sprawdzą się również w szkolnej klasie? Na ile poznane narzędzia i sposoby aktywizowania uczniów, ich motywowania oraz oceniania mogą być przydatne w trakcie nauki stacjonarnej?

To kilka wybranych pytań, na które odpowiemy podczas naszej konferencji organizowanej z okazji Europejskiego Dnia Języków. Głównymi celami przedsięwzięcia są:

· Prezentacja możliwości wykorzystania nowych umiejętności z pracy zdalnej w nauczaniu stacjonarnym.

· Wymiana doświadczeń i popularyzacja przykładów dobrej praktyki.

· Promocja idei uczenia się języków przez całe życie.

 

W programie:

 

· Technika cyfrowa już oswojona, to na początek nowej edukacji … - dr hab. Elżbieta Gajek, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL i Eurocall European Association for Computer-Assisted Language Learning.

· Wykorzystanie TIK na lekcjach języków obcych a model SAMR – Aneta Gładys, konsultant ds. języków obcych w MSCDN Wydział w Warszawie, koordynator Międzywydziałowego Zespołu ds. Języków Obcych w MSCDN, ekspert ogólnopolskiego programu DELFORT realizowanego przez ORE w Warszawie oraz Goethe-Institut w Warszawie.

· Przykłady dobrych praktyk:

· TIK w edukacji wczesnoszkolnej – Anna Mirońska, nauczyciel języka angielskiego w klasach I-III i IV-VI w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. W. Broniewskiego w Siedlcach, doradca metodyczny MSCDN Wydział w Siedlcach.

· Współpraca nauczycieli w nauczaniu zdalnym – Katarzyna Drabarek, nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. W. Broniewskiego w Siedlcach, doradca metodyczny MSCDN Wydział w Siedlcach.

· Praca projektowa z wykorzystaniem TIK, czyli o Webquestach raz jeszcze – Ewa Bystrzyńska, psycholog, nauczyciel języka hiszpańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J. Bema w Ostrołęce.

· Prezentacja oferty doskonalenia dla nauczycieli języków obcych w roku szkolnym 2021/2022 przygotowana przez Międzywydziałowy Zespół Doradców Metodycznych i Konsultantów MSCDN w zakresie języków obcych .

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają dzień przed konferencją link do wydarzenia na platformie Zoom.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Aneta Gładys, konsultant ds. języków obcych MSCDN Wydział w Warszawie, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 506 200 570

Bądź z nami online! Zarejestruj się! https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/19666/o//w/

Odwiedź stronę Europejskiego Dnia Języków! https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx