A A

„Zdjęcia satelitarne w szkole” to kurs online dla nauczycielek i nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem zobrazowań satelitarnych w swojej pracy dydaktycznej.

Kurs jest bezpłatny. Trwa 30 godzin. Możesz skorzystać z niego dowolnego dnia, o dowolnej porze. Skierowany jest do nauczycielek/li szkół ponadpodstawowych, ale śmiało mogą w nim wziąć udział nauczyciele/ki i edukatorzy ze szkół podstawowych.

Jeżeli pragniesz udostępniać uczniom innowacyjną wiedzę i chcesz urozmaicić swoje zajęcia o kolejne wartościowe treści, to jest coś dla Ciebie!

Podczas spotkania:

Pokażemy przykładowe wykorzystanie zdjęć satelitarnych jako pomocy dydaktycznych, przydatnych np. na lekcjach przyrody, geografii, fizyki, matematyki, biologii, WoS-u, a nawet nauki języka obcego.
Nie musisz mieć żadnej wiedzy specjalistycznej. Przedstawimy podstawowe funkcjonalności wyszukiwarki zdjęć satelitarnych EO Browser – bardzo przydatnego narzędzia dla osób, które korzystają lub zechcą korzystać ze zdjęć satelitarnych.
Porozmawiamy również o zastosowaniu zdjęć satelitarnych w pracy z młodzieżą np. do analizy aktualnych wydarzeń czy globalnych wyzwań.
Odpowiemy też na wszystkie Wasze pytania związane z obserwacjami Ziemi z kosmosu.

Nauczycielu, zapisz w kalendarzu:  28 maja, godz. 18.00 - „O kosmosie przy kawie”

ZOOM: https://zoom.us/j/94310038983


Zapraszamy!