A A

Tematyka tegorocznej sesji edukacyjnej jest po części odzwierciedleniem zmian, które nas wszystkich ostatnio dotknęły. Pandemia wyostrzyła wiele rysujących się już wcześniej problemów, również tych istniejących na poziomie indywidualnym, w życiu bardzo młodych osób tworzących tzw. pokolenie Z: generację, która nie zna świata sprzed ery cyfrowej. I choć patrzy się teraz coraz częściej – na ogół z niepokojem – w przyszłość, to my zachęcamy, aby przyjrzeć się bliżej przeszłości i potraktować ją jak wielkie laboratorium społeczne, z którego można czerpać wiedzę i siłę do tego, by lepiej zrozumieć współczesną rzeczywistość oraz naszą w niej rolę.

Przeszłość ponadto może mieć znaczenie terapeutyczne i motywować do przepracowania traum, zarówno tych zbiorowych, jak i osobistych. Do udziału w sesji zaprosiliśmy specjalistów o zróżnicowanych doświadczeniach na polu edukacji – akademików i praktyków reprezentujących takie dziedziny, jak: pedagogika, socjologia, filozofia i muzealnictwo. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie jest pokolenie Z, jak należy z nim budować dobre relacje, i w końcu – jak można mu pomóc poprzez przemyślane zwrócenie się ku przeszłości.

W drugiej części sesji odbędzie się Finał XIII edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno wraz z krótką prezentacją nagrodzonych prac. Zachęcamy do jego obejrzenia. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zarekomendować Państwu tę część wydarzenia jako bogate źródło inspiracji do nowych, własnych pomysłów, możliwych do realizacji w szkole bądź w edukacji pozaszkolnej.

Program i formularz zgłoszenia. 

Udział w sesji edukacyjnej jest bezpłatny.

Uczestnikom sesji zapewniamy:

- imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w sesji

Zgłoszenia należy nadsyłać na załączonym formularzu w nieprzekraczalnym terminie do 4 czerwca 2021 r. za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zgłoszenia przyjmuje dr Anna Wickiewicz.

Serdecznie zapraszamy do udziału!