A A

W tym roku zadaniem konkursowym drużyn – składających się tradycyjnie z uczniów szkół podstawowych oraz dwojga nauczycieli-opiekunów– jest opisanie, wykonanie oraz zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej, wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych. Konkurs jest realizowany w ramach Programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W rywalizacji może wziąć udział każdy nauczyciel szkoły podstawowej, który chce rozwijać umiejętności związane z konstruowaniem pomocy dydaktycznych oraz poznawać i ulepszać metody aktywizujące uczniów do samodzielnego eksperymentowania.

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Wspólne eksperymentowanie podczas tworzenia pracy konkursowej pobudza ciekawość i aktywizuje uczniów. Zachęca również do zadawania pytań, konstruowania i poszukiwania odpowiedzi w toku samodzielne przeprowadzanych doświadczeń.

Rejestracja i zadanie konkursowe

Aby zgłosić udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Rejestracja trwa do 24 marca 2021 r.

Kolejny etap to przygotowanie konspektu opisującego autorską pomoc edukacyjną. Konspekt należy sporządzić w oparciu o wzór ze strony i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na konspekty czekamy do 9 kwietnia 2021 r. Z nadesłanych propozycji jury wyłoni 10 finałowych prac.

Nauczyciele z 10 finałowych drużyn wezmą udział w bezpłatnych warsztatach na temat prototypowania pomocy edukacyjnych – Letniej Szkole Prototypowania, która odbędzie się w dniach 10–14 maja 2021 r.

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową, podczas której uhonorowani zostaną jego laureaci i finaliści. Więcej o Programie: https://www.kopernik.org.pl/edukacja/nauka-dla-ciebie

Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

regulamin