A A

ANNH webinar 25.02

Projekt Akademia Nauczyciela Nowych Horyzontów wyrósł z inicjatywy SNH, które od 15 lat realizuje ogólnopolski projekt edukacji filmowej Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz wspiera nauczycieli i wychowawców merytorycznie, organizując warsztaty i szkolenia, poszerzające wiedzę nauczycieli w zakresie kompetencji audiowizualnych i społecznych. Pomysł na cykl czterech bezpłatnych webinarów, które będą odbywać się w okresie II - V 2021 r. wyrósł z potrzeb środowiska edukacji związanych ze specyfiką pracy zdalnej w czasie pandemii COVID 19 oraz zjawisk i obserwacji potrzeb wychowawczych.

Adresatem projektu są: nauczyciele wszystkich poziomów kształcenia, wychowawcy, opiekunowie świetlic, pedagodzy i psychologowie szkolni.

Celem projektu jest wyposażenie nauczycieli, wychowawców, opiekunów świetlic, pedagogów i psychologów szkolnych w kompetencje cyfrowe, społeczne i emocjonalne, będące wsparciem w edukacji zdalnej, zarówno na poziomie nauczyciela, jak i jego uczniów i wychowanków.

Webinary są organizowane dla nauczycieli bezpłatnie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezacawiecejonline2/id/18972/o//w/

Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom. W dniu planowanego webinaru zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do szkolenia.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o udziale w projekcie jest obecność w co najmniej dwóch spotkaniach.

AKADEMIA NAUCZYCIELA NOWYCH HORYZONTÓW – cykl webinarów dla nauczycieli

  1. 25 II 2021 Technologiczne inspiracje w pracy zdalnej nauczyciela

Wykładowca: Kamil Śliwowski – trener, edukator, animator, współpracuje z fundacjami Panoptykon, Centrum Cyfrowe i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl

  1. 18 III 2021 Jak zadbać o emocje i kompetencje społeczne uczniów po powrocie do szkół z edukacji zdalnej?

Wykładowca: dr hab. prof. UAM, Jacek Pyżalski – pedagog, mediator sądowy, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Członek Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Zainteresowania badawcze związane z zagadnieniami: agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia, cyberprzemocy wśród młodzieży 

  1. 29 IV 2021 Nauczycielski work – life balance. Jak zadbać o duszę i ciało, pracując zdalnie?

Wykładowca: do potwierdzenia.

  1. 27 V 2021 Potencjał filmów krótkometrażowych w pracy nauczyciela wychowawcy

Wykładowca: dr Justyna Hanna Budzik - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa (Wydział Filologiczny UŚ, 2012), filmoznawczyni, lektorka języka polskiego jako obcego, autorka i współautorka wielu publikacji, m.in. książki: „Polska półka filmowa. Krótkometrażowe filmy animowane i aktorskie w nauczaniu języka polskiego jako obcego”.

Moderowanie spotkań: Anna Równy, nauczyciel konsultant ds. edukacji humanistycznej, medialnej i filmowej MSCDN, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.