A A

Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, podnoszenie jakości edukacji a także wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności. 

Szanowni Państwo, Nauczyciele matematyki Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu Połowa drogi... zaadresowanej do nauczycieli matematyki i ich uczniów z mazowieckich szkół podstawowych oraz liceów i techników.

 

Zapraszamy na galę Konkursu wiedzy o Mazowszu z udziałem Lechosława Herza. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube w dniu 22 czerwca w godz. 11.00-12.30.

Szanowni Państwo, nie macie doświadczenia w realizacji projektów? Chcecie rozpocząć międzynarodową współpracę? Zacznijciez Erasmus +

Dobre praktyki, inspirujące doświadczenia i jeden niezaprzeczalny wniosek: kształcenie zawodowe nie może być oderwane od rynku pracy. Tylko wtedy uczniowie będą rozwijać kompetencje, zdobywać doświadczenie i czerpać satysfakcję z nauki - a w efekcie posiadać kwalifikacje, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. To główne przesłanie konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”, którego V edycja właśnie wystartowała.

Zapraszamy do udziału w projekcie Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach, który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i firmą iSpot.

W odpowiedzi na wskazanie nowego priorytetu w podstawowych kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021 przez Ministra Edukacji i Nauki „Działania w zakresie wsparcia wychowawczego i psychoprofilaktycznego środowiska szkolnego w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią” – pragniemy zaprosić Państwa na cykl konferencji.

Pragniesz udostępniać uczniom innowacyjną wiedzę?28 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”, podczas którego porozmawiamy o kursie „Zdjęcia satelitarne w szkole”.

Zapraszamy do udziału w sesji edukacyjnej online prze MS Teams pt. Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej - Terapeutyczna moc przeszłości. Edukacja muzealna dla pokolenia Z”, która przeznaczona jest dla nauczycieli i innych edukatorów, zainteresowanych pedagogiką pamięci i edukacją historyczną 8 czerwca (wtorek) o godz. 9.30

Zapraszamy na konferencję online nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i nauczania przedszkolnego oraz osoby zainteresowane tematyką treningu zdrowotnego. Konferencja odbędzie się zdalnie w dniu 15 czerwca 2021 roku przy wykorzystaniu Microsoft Teams.

Zapraszamy nauczycieli na specjalistyczne szkolenie online w zakresie ruchu drogowego uprawniające do przeprowadzania egzaminu na kartę rowerową. Szkolenie organizowane jest przez MSCDN i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu 

Wydział Edukacji dla Rynku Pracy ogłasza rekrutację na bezpłatne szkolenie e-learningowe „Organizacja kształcenia zawodowego i ustawicznego”, które odbędzie się w terminie
24 maja – 4 czerwca 2021 r.

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszają na konferencję podsumowującą projekt „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”.

Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.

Jak nauczać? Jakie metody i środki dydaktyczne stosować? Czy potrafimy zaskoczyć uczniów ciekawą lekcją i wzbudzić ich entuzjazm do poznawania nowej wiedzy i umiejętności? Jak korzystać z dostępnych e-zasobów aby rozwijać samodzielność, kreatywność uczniów i motywować ich do zdobywania wiedzy? Z pomocą szkole przychodzi projekt „Lekcja: Enter”... 

Ambasada USA i American Corners zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl bezpłatnych warsztatów  pokazujących jak wobec zalewającej nas fali fake newsów, internetowej mowy nienawiści czy cyberzagrożeń poruszać się w świecie cyfrowym mądrze i bezpiecznie. 

Zapraszamy na warsztaty metodyczne nauczycieli historii oraz wszystkich zainteresowanych ideą odwróconej lekcji. 

Zapraszamy Państwa dyrektorów, psychologów, pedagogów, wychowawców na Konferencje organizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji Wydział w Radomiu wraz z MSCDN w czasie której eksperci w zakresie terapii uzależnień, prawa oraz profilaktyki podzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ogłasza nabór szkół ponadpodstawowych do projektu „Ekonomia społeczna dla szkół” realizowanego przez Partnerstwo Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wraz z Fundacją Pasja oraz Fundacją Regionalne Centrum Młodzieży.

 

Podkategorie