A A

 

Na co zwrócić uwagę po powrocie uczniów do szkół? Jak reintegrować grupę oraz jak w aspekcie prawnym rozpatrywać frekwencję uczniów na zajęciach – między innymi o tym będzie mowa podczas konferencji Wybrane aspekty bezpiecznego powrotu uczniów do szkół, która odbędzie się 25 maja 2021 r. online. Zapraszamy!

W programie:

  • Na co zwrócić uwagę po powrocie uczniów do szkół? Łaskotanie dopaminą, cyfrowa pharmakeria, przebodźcowanie wysokimi technologiami, ekspozycja na cyfrowe media a obcowanie z realnym światem, przyrodą, mechanizmy samokontroli, refleksyjne filtrowanie treści.
  • Psychologiczne aspekty izolacji – wskazówki do pracy nauczycieli po powrocie dzieci i młodzieży do szkół – jak rozmawiać z uczniami o emocjach, wzmacniać poczucie własnej wartość dzieci i młodzieży, regulować napięcie emocjonalne, reintegrować grupę, na co nastawić swoje działania wychowawcze, edukacyjne i profilaktyczne?
  • Prawne aspekty bezpiecznego powrotu uczniów do szkół – wybrane zagadnienia dotyczące frekwencji na zajęciach, różnych obszarów działalności szkoły, współpracy z rodzicami – w formie pytań i odpowiedzi eksperta.

Konferencja odbędzie się 25 maja 2021 r. w formie online.

ZAPISY