MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne – Radom

Kurs języka polskiego

Serdecznie zapraszamy na kurs języka polskiego w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych – MaKi, przeprowadzony w siedzibie MSCDN w Radomiu, przy ulicy Kościuszki 5A, w sali 209. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00 począwszy od 28.06.2022. Czterdziestogodzinny kurs poprowadzi dr Wioleta Malicka polonistka, z doświadczeniem w prowadzeniu kursów języka polskiego jako obcego.

Zapisy: Olena Binkowska, telefon: +48 782159775, email: olena.binkowska@mscdn.edu.pl.


Сердечно
запрошуємо вас на курс польської мови в рамках Мазовецьких
інтеграційних клубів – MaKi, який проводиться в MSCDN в Радомі, за
адресою Kościuszki 5А, кімната 209. Зустрічі відбуватимуться двічі на
тиждень, по вівторках та четвергах з 16:00 до 18:00 починаючи з
28.06.2022. 40-годинний курс проводитиме dr Wioleta Malicka , викладач
польської мови з досвідом проведення курсів польської мови як іноземної.

Записи: Олена Біньковська
📞 Телефон: +48 782159775
📧 Електронна адреса: olena.binkowska@mscdn.edu.pl.

 

Najbliższe spotkanie/Наступна зустріч

Czwartek, 23 czerwca w godz. 16.00-18.00, MSCDN, ul. Kościuszki 5A: sala 209

Zapraszamy na zajęcia dla rodziców/opiekunów dzieci z Ukrainy. Tym razem będzie okazja do wspólnego pośpiewania. Zajęcia poprowadzi pani Anna Włodarczyk przy wsparciu językowym pani Iryny Shvets.

Biblioteka Pedagogiczna: atrakcje dla dzieci do lat 12

Sobota, 25 czerwca w godz. 8.15-14.30, Ogródek Jordanowski, ul. Śniadeckich 9:

Serdecznie zapraszamy dzieci z Ukrainy oraz ich opiekunów na Rajd pieszy po malowniczych terenach gminy Jedlnia-Letnisko.

PROGRAM RAJDU PIESZEGO

RADOM – JEDLNIA LETNISKO – MYSIE GÓRKI – SICZKI – JEDLNIA LETNISKO – RADOM

8.15       – zbiórka w Publicznym Ogródku Jordanowskim w Radomiu;
8.20        – wyjście na przystanek przy ul. Mokrej;
8.42         – wyjazd autobusem linii 26 z ul. Mokrej;
9.00-13.00     – spacer (około 7-8 km) zalew Siczki – Mysie Górki – Leśny Ośrodek Edukacyjny
   w Siczkach (ognisko);
13.00         – przejście na przystanek w Jedlni Letnisko;
13.46         – wyjazd z Jedlni Letnisko autobusem linii 26;
14.30         – zakończenie rajdu na przystanku przy ul. Wernera/Mireckiego.


Четвер, 9 червня з 16.00 до 18.00,  MSCDN, ul. Kościuszki 5A: кімната 209

MaKI – Мазовецькі Клуби Iнтеграційні – заняття для батьків / опікунів дітей з України: полегшення подолання мовного бар’єру та полегшення травм, пов’язаних з війною. Розвиток компетенції у використанні польської мови. Заняття проводитимуть викладачі-консультанти факультету MSCDN у Радомі пані Anna Włodarczyk та dr Monika Mazur-Mitrowska за мереторичної та лінгвістичної підтримки пані Ірини Швець.

Дорогі батьки з України!якщо ви приїхали до нас з дітками і бажаєте відпочити,щиро запрошуємо Вас в четвер на вул.Костюшкі 5А о годинах 16-18 до педагогічної бібліотеки там атракції для дітей у віці до 14 років,а мами 2 поверхи вище відпочинуть в своєму колі попють каву та чай і є можливість спробувати поконверсувати на польській мові!вчимося алфавіту!приходьте і давайте інформацію далі. А вже в суботу запрошуємо Вас на вул.Снядецкіх 9,до комплексу Йордановського Огородика.Там буде можливість помилувати разом з дітьми під оком Української Художниці Ірини Герасим,а потім діти танбцують грають і співають,бігають і грають( футбол і майкрафт) з вчитилями,а мами(або опікунів) запрошуємо порелаксувати в парку і навчитися правильно пити японські настоящі зелені чаї!все з 11 до 13 години в суботу,Всі заходи безкоштовні

Poprzednie spotkania

W ostatnią sobotę czerwca dzieci z Ukrainy wraz z ich opiekunami uczestniczyły w doskonale zorganizowanym przez Publiczny Ogródek Jordanowskim w Radomiu, rajdzie pieszym. Trasa wycieczki obejmowała najbardziej  malownicze tereny gminy Jedlnia Letnisko między innymi Mysie Górki i Siczki.  Na zakończenie wyprawy dla strudzonych wędrowców przygotowany  był atrakcyjny poczęstunek w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym, oczywiście nie zabrakło też wspólnego pieczenia kiełbasek.

W sobotę 18 czerwca w Ogródku Jordanowskim w Radomiu, odbyło się kolejne spotkanie w ramach  Mazowieckich Klubów Integracyjnych w Radomiu -MaKi. Liczna grupa ukraińskich dzieci w raz z ich matkami i opiekunkami uczestniczyła w przeróżnych zajęciach zorganizowanych przez pracowników placówki.  Dzieci uczestniczył w rozmaitych grach i ćwiczeniach rekreacyjno-sportowych oraz zajęciach plastycznych, natomiast ich rodzice aktywnie brały udział w praktycznym kursie szycia i wyszywania.

W sobotę 11 czerwca Ogródek Jordanowski w Radomiu zorganizował Piknik Rodzinny, w którym w raz z lokalną społecznością uczestniczyły dzieci z Ukrainy oraz ich rodzice i opiekunowie związani z Mazowieckim Klubem Integracyjnym –  MaKi w Radomiu. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji między innymi: nauka pierwszej pomocy, pokazy psów policyjnych, quizy i konkursy związane z bezpieczeństwem. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zabawek, a także uczestniczyć aktywnie w pokazie gigantycznych baniek mydlanych. Zadbano również o rozwój fizyczny poprzez zorganizowanie przeróżnych zawodów sportowych. Po takiej porcji atrakcji na przybyłych gości czekał poczęstunek w postaci słodkości, a także tradycyjnego grilla. Wisienką na torcie sobotniego spotkania były występy artystyczne wychowanków Ogródka Jordanowskiego.

9 czerwca w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych w Radomiu MSCDN i Biblioteka Pedagogiczna ponownie gościły matki i opiekunki ukraińskich dzieci. Była okazja do wzajemnego poznania i integracji, a dzieci mogły po raz kolejny uczestniczyć w ciekawych zajęciach plastycznych.

 

4 czerwca w Radomskim Ogródku Jordanowskim ponownie odbyło się  spotkanie Mazowieckich Klubów Integracyjnych w Radomiu. Wśród atrakcji dla dzieci przygotowano urozmaicone rozrywki zarówno taneczne, plastyczne jak i ruchowe. Natomiast rodzice mogli skorzystać z zajęć relaksacyjnych połączonych z nauką picia prawdziwej japońskiej herbaty.

2 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych w Radomiu. Dzieci odbywały zajęcia przygotowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, zaś mamy i opiekunki, przy kawie, herbacie i ciastkach przełamywały bariery językowe, m in. dokonując zakupów wirtualnym sklepie. Nasze panie pod okiem Jolanty Bilskiej – Sulimy, doradczyni metodycznej z Wydziału w Radomiu wykonywały przeróżne ćwiczenia, przy których radości było co niemiara (co zresztą widać na zdjęciach), szczególnie kiedy okazywało się, że mimo podobieństwa języków znaczenie poszczególnych słów niekiedy jest całkowicie odmienne w naszych krajach. Płacenie i liczenie pieniędzy też nie jest takie łatwe!

28 maja w Ogródku Jordanowskim w Radomiu odbyło się drugie radomskie spotkanie w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych. Mamy oraz ich pociechy mogły nauczyć się zumby, a najmłodsi wzięli udział w zajęciach plastycznych.

MaKI – Mazowieckie Kluby Integracyjne – Radom

 

26 maja wystartowały Mazowieckie Kluby Integracyjne w Radomiu. Pierwsze spotkanie przyciągnęło grupkę dzieci, które rozwijały swoje artystyczne talenty pod czujnym okiem pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, oraz mamy, które z kolei mogły porozmawiać o swoich potrzebach i problemach aklimatyzacyjnych z psychologiem.

Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę (28 maja). Szczegóły poniżej.

MaKI to projekt, w którym nauka języka polskiego została połączona z twórczą zabawą. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z Ukrainy w wieku 8-12 lat.

Kreatywne spotkania są także okazją, by podczas integracji dzieci przełamywały swoją nieśmiałość, budowały zaufanie i naturalnie rozwijały swoje talenty oraz umiejętności językowe.

Dzieci otrzymają także pomoc w odrabianiu prac domowych.

Lekcje prowadzą doświadczeni nauczyciele z Polski i Ukrainy, wykładowcy akademiccy, trenerzy kreatywności, a spotkania realizowane są w oparciu o scenariusze zajęć twórczych, odpowiednio zmodyfikowanych pod kątem potrzeb małych uczestników.

Uwaga! W czasie, gdy dzieci będą uczestniczyły w zajęciach twórczych i uczyły się języka polskiego, ich rodzice i opiekunowie mogą skorzystać z bezpłatnych lekcji dla dorosłych.

 

W Radomiu zapraszamy dzieci i rodziców w czwartki i soboty – szczegóły w ulotce.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Wydział w Radomiu

ul. Kościuszki 5A; 26-600 Radom

Sekretariat
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00
tel. 48 362 15 79; kom. 609 423 961 email: radom@mscdn.edu.pl

Stypendia
Maria Bakuła
tel. 508 802 705 email: maria.bakula@mscdn.edu.pl 

Konkursy przedmiotowe

Małgorzata Pudzianowska
malgorzata.pudzianowska@mscdn.edu.pl

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content