Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Konkurs „Nauka dla Ciebie” – zgłoś drużynęjuż dziś!

Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Zgłoś szkołę, przygotuj z uczniami projekt i wygrajcie cenne nagrody! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 27 lutego.

Aby wziąć udział w konkursie, zbierz drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie wraz z uczniami stwórzcie pomysł na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i czekajcie na wyniki I etapu. 

  
Etapy Konkursu  +

I etap 

Nadsyłanie zgłoszeń: do 27 lutego

Wyniki I etapu: 8 marcaW formularzu konkursowym opiszcie autorski pomysł na pomoc edukacyjną, którą można by wykorzystać na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Wymyślając projekt, wyjdźcie naprzeciw problemom, z jakimi stykacie się na co dzień w najbliższym otoczeniu – w klasie, szkole czy lokalnej społeczności. Na jakie pytania odpowie Wasza pomoc edukacyjna? Jaką kwestię rozwiąże? Czym będzie się cechować i na czym będzie polegać jej działanie? Opis powinien zawierać maks. 300 słów.

II etap 

Warsztaty: 15–16 kwietnia

Nadsyłanie prac: do 15 maja

Po I etapie wyłonimy 12 drużyn, które zaprosimy na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Podczas warsztatów dostarczymy Wam jak najwięcej wiedzy praktycznej i inspiracji przydatnych w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie już samodzielnie, w Waszych zespołach, dopracowujecie pomysły i nagracie film prezentujący wymyśloną i skonstruowaną przez Was pomoc edukacyjną.

III etap 

Ogłoszenie wyników konkursu: 26 maja

Po otrzymaniu w terminie wszystkich prac konkursowych Komitet Główny Konkursu wyłoni 5 zwycięskich drużyn laureatów. W skład komitetu wchodzą specjaliści z Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz nauczyciele metodycy. 

Gala finałowa 
19 czerwca 

Konkurs zakończy się uroczystą Galą Finałową w Centrum Nauki Kopernik, podczas której uhonorowani zostaną jego laureaci. Konkurs realizowany jest w ramach programu „Nauka dla Ciebie” – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.  
   

Więcej o programie „Nauka dla Ciebie” na stronie www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie   

 

______________________________
Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „
Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content