Konkurs geologiczno-środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

Państwowy Instytut Geologiczny – PIB pełniący funkcję państwowej służby geologicznej od 24 lat organizuje konkurs geologiczny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z całej Polski.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach:

– plastycznej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz

– teoretycznej dla dwóch poziomów wiekowych: uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Tegoroczna edycja konkursu: Geologiczna różnorodność Ziemi nawiązuje do ustanowionego w ubiegłym roku Międzynarodowego Dnia Georóżnorodności.

 

Konkurs finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierany jest od lat wieloma patronatami honorowymi m.in. Głównego Geologa Kraju, Polskiego Towarzystwa Geologicznego, Związku Polskich Artystów Plastyków, kuratoriów oświaty. O jego wysokim poziomie merytorycznym świadczą przyznawane co roku indeksy Wydziału Geologii UW i Instytutu Nauk Geologicznych UJ.

 

Więcej o konkursie znajdą Państwo w załączonym pliku poniżej, a informacje praktyczne znajdują się na stronie konkursowej: http://konkurs.pgi.gov.pl/http://konkurs.pgi.gov.pl/

ul. Gałczyńskiego 26
09-400 Płock
tel. 24 366-53-66 do 68 / 24 364 45 71
tel. kom. 500 274 304

plock@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Skip to content