CukierAsy! SZKOŁA PRZYJAZNA DIABETYKOM – 23.03.2026 seminarium ONLINE

Coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z cukrzycą typu 1, a szkoła odgrywa kluczową rolę w ich codziennym funkcjonowaniu. Wiedza i przygotowanie kadry pedagogicznej mogą mieć bezpośredni wpływ na zdrowie, a nawet życie ucznia.

Dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów szkolnych wspierających uczniów zapraszamy 23.03.2026 w godz. 10:00 – 13:00 na BEZPŁATNE seminarium online „CukierAsy! Szkoła przyjazna diabetykom”.

Podczas spotkania dowiecie się:

✔ jak zrozumieć mechanizmy choroby i podstawy leczenia – bez medycznego żargonu,

✔ jak rozpoznać hipoglikemię i hiperglikemię oraz właściwie reagować w sytuacjach nagłych,

✔ jakie emocje i potrzeby towarzyszą uczniom z cukrzycą,

✔ jakie obowiązki spoczywają na szkole w tworzeniu bezpiecznego środowiska,

✔ jak działają nowoczesne urządzenia wspomagające leczenie i funkcjonowanie dziecka,

Dołączcie do grona szkół, które świadomie budują środowisko przyjazne dzieciom z cukrzycą.

👉 Zapisy: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/30764/o/-2/w/Ostro%C5%82%C4%99ka

ul. Piłsudskiego 36
07-410 Ostrołęka
tel. 29 744-41-20
tel. kom. 513 086 645

ostroleka@mscdn.edu.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies na warunkach określonych w Informacji o prywatności. Korzystając z serwisu akceptują państwo te warunki.

Przejdź do treści