• Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach
  Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach

  W 200 rocznicę urodzin ojca polskiej opery narodowej MSCDN w partnerstwie z Teatrem Wielkim - Operą Narodową realizowało projekt "Moniuszko w mazowieckich szkołach". O jego celach, przebiegu oraz efektach opowiadają Realizatorzy. Zapraszamy...

  Czytaj więcej...
 • Granty dla nauczycieli na projekty edukacyjne
  Granty dla nauczycieli na projekty edukacyjne

  Fundacja EFC wraz z Fundacją Szkoła z Klasą zapraszają nauczycieli z małych miejscowości do czwartej edycji programu Edukacja Inspiracja. Zakwalifikowani uczestnicy zrealizują projekty edukacyjne wraz ze swoimi uczniami.

  Czytaj więcej...

 • Zgłoś się do programów CEO
  Zgłoś się do programów CEO

  Dzięki programom CEO skuteczniej zaangażujesz uczniów i uczennice w lekcje. Będą mogli wziąć odpowiedzialność za proces swojego uczenia się, a dzięki temu nauczą się więcej. Programy wzbogacają także pracę nauczyciela i nauczycielki o elementy oceniania kształtującego, metody aktywizujące oraz technikę tworzenia zadań pogłębiających uczenie się. 

  Czytaj wiecej...

 • Konferencja metodyczna: Co zrobić, żeby stopnie nie były celem edukacji?
  Konferencja metodyczna: Co zrobić, żeby stopnie nie były celem edukacji?
  Czytaj więcej...
 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej

  kierunki

  Czytaj więcej...
 • Meritum nr 2
  Meritum nr 2


  Startuje nowy rok szkolny, a my startujemy z nowym numerem Meritum, który w całości jest poświęcony nauczycielom rozpoczynającym swoją pierwszą pracę...

  Czytaj więcej...
 • Dobre praktyki
  Dobre praktyki
  Czytaj więcej...
 • Aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli
  Aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli

  Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej...

  Czytaj więcej...
 • MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu
  MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostało wyłonione jako  Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 na Mazowszu w ramach konkursu FRSE. 

  Czytaj więcej...

 • Planujemy budżet
  Planujemy budżet
  Czytaj więcej...
A A

 

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego uczących w szkołach ponadpodstawowych na szkolenia dotyczące podstaw programowych:


Szkic krytyczny na lekcjach języka polskiego w szkole ponadpodstawowej

Termin: 7 listopada 2019 r., w godz. 14.30-18.30
Miejsce: MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

Nauczanie języka polskiego w szkołach ponadpodstawowych - zmiany programowe od 2019 roku

Termin: 27 listopada 2019 r., w godz. 15.00-18.00
Miejsce: MSCDN Wydział w Płocku, ul. Gałczyńskiego 26

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA


O szkoleniach:
W związku ze zmianami wynikającymi z reformy systemu edukacji nastąpiły też istotne przesunięcia w treściach podstawy programowej języka polskiego obowiązującej już od 1 września 2019 roku w liceach i technikach. Spotkanie na ten temat poprowadzi współautorka podstaw programowych, ekspert CKE ds. matury – dr Wioletta Kozak.

Najistotniejszą kwestią dotyczącą działań tekstotwórczych uczniów jest położenie nacisku na umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnych. Tradycyjna rozprawka znalazła się w szkole podstawowej. Natomiast na drugim etapie obowiązują: szkic krytyczny i szkic interpretacyjny. Celem warsztatów "Szkic krytyczny na lekcjach języka polskiego w szkole ponadpodstawowej", jest pokazanie praktycznych rozwiązań jak ćwiczyć umiejętność jego tworzenia na lekcjach. Warsztaty poprowadzi Barbara Maciąg, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Radomiu.

Szkolenia są bezpłatne.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Anna Krusiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 24 366 53 66 w. 123, 24 364 45 83.