• Ukłon w stronę Niepodległej
  Ukłon w stronę Niepodległej

  W dniach 22 lutego – 6 marca Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje cykl konferencji „Lekcje o Mazowszu” dla dyrektorów wszystkich typów szkół, nauczycieli różnych przedmiotów, pracowników instytucji oświatowych oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. 

  Czytaj więcej...
 • Młodzi, aktywni, pomocni
  Młodzi, aktywni, pomocni

  Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

  Czytaj więcej...

 • Dyplom uznania dla MSCDN Wydział w Siedlcach
  Dyplom uznania dla MSCDN Wydział w Siedlcach

  W Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 MSCDN Wydział w Siedlcach zrealizował projekt mający na celu poznanie i promocję właściwych dla regionu aspektów kultury niematerialnej.

  Czytaj więcej...
 • Polsko-Rosyjska wymiana młodzieży
  Polsko-Rosyjska wymiana młodzieży

  Polecamy ciekawy i ambitny projekt. Wnioski mozna składac do 15 marca 2019 roku. Projekt trzeba zrealizowac do 31 pazdziernika 2019 roku.

  Czytaj więcej..

 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Meritum
  Meritum

  Kwartalnik MERITUM jest redagowany przez zespół nauczycieli konsultantów Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Ośœrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

  W każdym numerze prezentujemy wyniki badań, najnowsze metody i techniki nauczania, ciekawe projekty edukacyjne i innowacyjne rozwiązania.

  Czytaj więcej...
 • Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Czytaj więcej...
 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...

 • Stypendia dla uczniów szkół zawodowych
  Stypendia dla uczniów szkół zawodowych
  Czytaj więcej...
A A

Bezpłatne warsztaty  dla nauczycieli fizyki ze szkół podstawowych. Laboratorium aktywnego nauczyciela edukacji przyrodniczej (doświadczenia fizyczne) to cykliczne szkolenie laboratoryjne. W tym roku proponujemy doświadczenia umożliwiające realizację podstawy programowej z fizyki w szkole podstawowej.Warsztaty są kontynuacją szkoleń adresowanych do różnych grup nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Program szkolenia wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szk. 2018/19: Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.

Terminy: 

 1. 23. 02. 2019 r. (sobota), godz. 09.00 – 13.00. (spotkanie pierwsze)
 2. 09. 03. 2019 r. (sobota), godz. 09.00 – 13.00  (spotkanie drugie)

Miejsce:

MSCDN Wydział w Ciechanowie, ul. H. Sienkiewicza 33.  

Zajęcia prowadzi nauczyciel fizyki z wieloletnim stażem. Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o dokonanie zgłoszenia do 18.02.2019 r. drogą elektroniczną. Rejestracja online... Liczba miejsc ograniczona.