• Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Meritum
  Meritum

  Kwartalnik MERITUM jest redagowany przez zespół nauczycieli konsultantów Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Ośœrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

  W każdym numerze prezentujemy wyniki badań, najnowsze metody i techniki nauczania, ciekawe projekty edukacyjne i innowacyjne rozwiązania.

  Czytaj więcej...
 • Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Czytaj więcej...
 • Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”
  Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”

  Zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów wszystkich typów szkół z województwa mazowieckiego.

  Czytaj więcej...

 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs ORE dla nauczycieli
  Konkurs ORE dla nauczycieli

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej realizowanego w projekcie pt.: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających...

  Czytaj więcej...
A A

1. Karty zgłoszenia, oddzielnie na każdą formę, należy przesłać pod adresem MSCDN Wydział w Siedlcach. Wstępna deklaracja uczestnictwa może być przesłana faxem lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Forma zostanie uruchomiona po zgłoszeniu się odpowiedniej ilości nauczycieli - ok. 20 osób. Wybór miejsca prowadzonych zajęć uzależniony jest od ilości nauczycieli z danego powiatu. Planujemy zorganizowanie grup szkoleniowych w Siedlcach, Łosicach, Sokołowie Podlaskim lub innych miejscowościach.

3. O rozpoczęciu formy doskonalenia uczestnicy zostaną poinformowani pisemnie lub telefonicznie.

4. Wpłaty należy dokonać po pierwszych zajęciach przelewem na konto:

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

nr konta: 67 1020 1026 0000 1902 0232 8060

koniecznie z podaniem symbolu i nazwy kursu.

5. Zniżki odpłatności za kursy:

* Nauczyciele woj. mazowieckiego z terenu działania Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

** Nauczyciele szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, które podpisały z MSCDN Wydział w Siedlcach porozumienie w sprawie doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej.

Wykaz jednostek samorządu terytorialnego, które podpisały z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach porozumienie w sprawie dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli:

Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii, Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim, Gmina Huszlew, Gmina Jabłonna Lacka, Gmina Korczew, Miasto i Gmina Kosów Lacki, Gmina Kotuń, Miasto i Gmina Łosice, Starostwo Powiatowe Łosice, Miasto i Gmina Mordy, Gmina Olszanka, Gmina Repki, Gmina Skórzec, Miasto Sokołów Podlaski, Starostwo Powiatowe Sokołów Podlaski, Gmina Sterdyń, Gmina Stara Kornica, Gmina Wiśniew