• Młodzi, aktywni, pomocni
  Młodzi, aktywni, pomocni

  Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

  Czytaj więcej...

 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Meritum
  Meritum

  Kwartalnik MERITUM jest redagowany przez zespół nauczycieli konsultantów Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Ośœrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

  W każdym numerze prezentujemy wyniki badań, najnowsze metody i techniki nauczania, ciekawe projekty edukacyjne i innowacyjne rozwiązania.

  Czytaj więcej...
 • Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii
  Czytaj więcej...
 • Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”
  Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”

  Zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów wszystkich typów szkół z województwa mazowieckiego.

  Czytaj więcej...

 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs ORE dla nauczycieli
  Konkurs ORE dla nauczycieli

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej realizowanego w projekcie pt.: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających...

  Czytaj więcej...
 • Stypendia dla uczniów szkół zawodowych
  Stypendia dla uczniów szkół zawodowych
  Czytaj więcej...
A A

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach 

 

„Wsparcie merytoryczno-metodyczne osób realizujących doradztwo edukacyjno-zawodowe w G i SP”

 

Terminy warsztatów:

 • 21 lutego 2018 r. godzina 1500 – 1830
 • 5 marca 2018 r. godzina 1500 – 1830

Miejsce szkolenia: MSCDN w Warszawie, ul. Świętojerska 9,

Cel:
Przygotowanie doradców zawodowych, wychowawców, pedagogów i bibliotekarzy do realizacji rocznego planu doradztwa edukacyjno-zawodowego w G i SP, z uwzględnieniem praktycznych wskazówek dotyczących oferty kształcenia branżowego w roku szkolnym 2019/2020 .

 

Zgłoszenia należy wypełnić w formie elektronicznej pod adresem: www.warszawa.mscdn.pl Zakładka: „Oferta bieżąca” - wybierz obszar: „Edukacja zawodowa i przedsiębiorczość”,
wybierz warsztat : „Wsparcie merytoryczno-metodyczne osób realizujących doradztwo edukacyjno-zawodowe w G i SP” w wybranym terminie.

Osoba do kontaktu:
Teresa Kazimierska – nauczyciel konsultant ds. kształcenia zawodowego,
MSCDN Wydział w Warszawie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 22 536 60 75
609 426 125

Udział i warsztatach jest bezpłatny.