• EU Kids Online 2018
  EU Kids Online 2018

  Zapraszamy do zapoznania się z polskim odcinkiem badania EU Kids Online 2018. Zbadano w nim jak nastolatki korzystają z Internetu. Badanie przeprowadzone zostało w większości krajów Europy. Jakie wnioski z niego można wyciągnąć?

  Pobierz badanie (pdf)

   

 • III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”
  III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”

  Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

  Czytaj więcej...
 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...
 • Konkurs ORE dla nauczycieli
  Konkurs ORE dla nauczycieli

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej realizowanego w projekcie pt.: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających...

  Czytaj więcej...
 • Kangur matematyczny
  Kangur matematyczny

  Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja „Association Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest w formie testowej jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

  Czytaj więcej...
A A

 

Za nami inauguracyjne spotkanie w ramach projektu Akademia Ciekawej Historii. Tematem spotkania była między innymi trudna, polsko-ukraińska historia.

Uroczystego otwarcia dokonali Kierownik płockiego wydziału MSCDN – Grzegorz Skwarna, Zastępca Dyrektora ds. zbiorów w Muzeum Mazowieckim – Krystyna Suchanecka, Małgorzata Kwiatkowska z Działu Upowszechniania i Promocji oraz Tomasz Piekarski – Dyrektor Archiwum Państwowego w Płocku. W pięknych wnętrzach Muzeum Mazowieckiego w Płocku nauczyciele spotkali się na warsztatach dotyczących edukacji patriotycznej a później mieli możliwość wysłuchania wykładu. Warsztaty filmowo – plastyczne pod hasłem „W pamiętniku Dziadka” (chodzi oczywiście o Marszałka Józefa Piłsudskiego) poprowadzili pracownicy Muzeum. Wykład Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła: trudne pytania polsko-ukraińskiej historii wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Motyka, Instytut Studiów Politycznych PAN, co ciekawe – z pochodzenia płocczanin. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zwiedzanie ekspozycji muzealnych.