• Konferencja Lekcje o Mazowszu
  Konferencja Lekcje o Mazowszu

  W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika zapraszamy dyrektorów wszystkich poziomów szkół, nauczycieli różnych przedmiotów, pracowników instytucji oświatowych i kulturalnych województwa mazowieckiego oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na konferencję LEKCJE O MAZOWSZU-W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI

  Czytaj więcej...
 • Uniwersytet Dzieciom
  Uniwersytet Dzieciom

  Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w zajęciach, w ramach projektu

  „Uniwersytet dzieciom”

  Czytaj więcej...
 • Polsko-Rosyjska wymiana młodzieży
  Polsko-Rosyjska wymiana młodzieży

  Polecamy ciekawy i ambitny projekt. Wnioski mozna składac do 15 marca 2019 roku. Projekt trzeba zrealizowac do 31 pazdziernika 2019 roku.

  Czytaj więcej...
 • III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”
  III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”

  Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

  Czytaj więcej...
 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...
 • Konkurs ORE dla nauczycieli
  Konkurs ORE dla nauczycieli

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej realizowanego w projekcie pt.: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających...

  Czytaj więcej...
 • Kangur matematyczny
  Kangur matematyczny

  Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja „Association Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest w formie testowej jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

  Czytaj więcej...
A A

 

 

lekcje o mazowszu

 

W dniach 22 lutego – 8 marca Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje cykl konferencji Lekcje o Mazowszu dla dyrektorów wszystkich typów szkół, nauczycieli różnych przedmiotów, pracowników instytucji oświatowych i kulturalnych województwa mazowieckiego oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. Tematyka konferencji oscyluje wokół regionalnych i lokalnych doświadczeń związanych z procesem odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Konferencja z cyklu Lekcje o Mazowszu odbędzie się w siedzibie MSCDN Wydział w Warszawie 4 marca 2019 r. w godz. 13.00 -16.00. Wydarzenie jest integralnym elementem realizowanego przez Samorząd WM i MSCDN projektu mającego na celu zainspirowanie nauczycieli do podejmowania działań budujących poczucie przynależności do regionu. Konferencja nawiązuje do Roku dla Niepodległej i ogłoszonego konkursu, którego tematem przewodnim było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W efekcie na każdy z etapów edukacyjnych wpłynęło wiele propozycji scenariuszy lekcji o Mazowszu z zastosowaniem innowacyjnych metod nauczania, w tym gier edukacyjnych. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wydane w publikacji, którą otrzymają bezpłatnie wszyscy uczestnicy konferencji. Scenariusze są na tyle uniwersalne, że można do nich sięgać również poza rokiem jubileuszowym. Wykład inauguracyjny pt. Pierwsze dni niepodległości na Mazowszu wygłosi prof. zwycz. dr hab. Janusz Odziemkowski (UKSW), historyk specjalizujący się w historii najnowszej, autor wielu książek i artykułów z zakresu historii wojskowości, historii Kościoła, międzynarodowych konfliktów zbrojnych, historii walk o niepodległość XIX-XX w. oraz II Rzeczypospolitej. W ramach konferencji przewidziana jest prezentacja działań związanych z trzecią edycją konkursu dla nauczycieli oraz pierwszą edycją konkursu dla uczniów.

 

Serdecznie zapraszamy.