• EU Kids Online 2018
  EU Kids Online 2018

  Zapraszamy do zapoznania się z polskim odcinkiem badania EU Kids Online 2018. Zbadano w nim jak nastolatki korzystają z Internetu. Badanie przeprowadzone zostało w większości krajów Europy. Jakie wnioski z niego można wyciągnąć?

  Pobierz badanie (pdf)

   

 • III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”
  III edycja konkursu „Lekcje o Mazowszu”

  Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

  Czytaj więcej...
 • Mądrzy cyfrowi
  Mądrzy cyfrowi

  MĄDRZY CYFROWI to program, którego głównym celem jest edukacja moralna uczniów połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej zarówno online, jak i offline. To zaproszenie młodzieży do innowacyjnych działań na rzecz najbliższego środowiska.

  Czytaj więcej...
 • Konkurs ORE dla nauczycieli
  Konkurs ORE dla nauczycieli

  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji programów nauczania dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej realizowanego w projekcie pt.: „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających...

  Czytaj więcej...
 • Kangur matematyczny
  Kangur matematyczny

  Zapraszamy do udziału w XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja „Association Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest w formie testowej jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

  Czytaj więcej...
A A

Komunikatem Kuratorium Oświaty w Warszawie zostały wprowadzone zmiany terminów etapu rejonowego konkursów przedmiotowych: z języka rosyjskiego i polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów i klas gimnazjalnych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2018/2019.

 

  - Etap rejonowy konkursu z języka rosyjskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (klas gimnazjalnych) 
    odbędzie się dnia 3 stycznia 2019 r. (czwartek).

  - Etap rejonowy konkursu z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (klas gimnazjalnych) 
    odbędzie się dnia 4 stycznia 2019 r. (piątek).

Uzasadnienie zmian:
W dniu 22 października 2018 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) ogłosiła terminy próbnego egzaminu ósmoklasisty. Wyznaczone daty przez CKE kolidowały z harmonogramami konkursów przedmiotowych, które musiały być ogłoszone przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do 30 września 2018r. 
Aktualne harmonogramy znajdują się w zakładce [Regulaminy i załączniki].