MSCDN nowe 2

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

 • Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne
  Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

  Przepisy dotyczą prowadzenia kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Nowe regulacje będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

  Czytaj więcej...
 • Bezpieczne dane podczas zdalnej edukacji
  Bezpieczne dane podczas zdalnej edukacji

  Rekomendacje, dobre praktyki, wytyczne i zasady dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych podczas #naukazdalna. O tym w poradniku przygotowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych, przy współpracy z MEN dla dyrektorów, nauczycieli, a także uczniów i rodziców.

  Czytaj więcej...
 • Akcja #koZdrowienia, czyli zostań w domu, wyślij e-widokówkę!
  Akcja #koZdrowienia, czyli zostań w domu, wyślij e-widokówkę!

  Przyłącz się do akcji #ko-zdrowienia i wyślij za naszym pośrednictwem zabawną „e-widokówkę” do swoich uczniów, ulubionej Pani ze szkoły/przedszkola, do wychowawczyni, kolegów z klasy. Wwystarczy:
  ☘️ kilka sympatycznych słów,
  ☘️rysunek,
  ☘️zdjęcie
  ☘️filmik

  Czytaj więcej...

   

  Czytaj więcej...
 • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć
  Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć

  Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie e z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół podczas zawieszenia zajęć w szkołach.

  Czytaj więcej...
 • Finansoaktywni
  Finansoaktywni

  Tegoroczna, 6. edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” wystartowała na początku marca. W związku z wprowadzeniem zajęć zdalnych, od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu, są dostosowane do lekcji on-line. Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych
  Ogłoszenie o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych

  Mazowiecki Kurator Oświaty ogłasza nabór kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych w placówkach doskonalenia nauczycieli.

  Czytaj więcej...
 • Lekcje o Mazowszu - IV edycja
  Lekcje o Mazowszu - IV edycja

  Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega naopracowaniu scenariuszazajęćz zakresu edukacji regionalnej–dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim są lata 20-te XX wieku na Mazowszu.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...

Czym się zajmujemy

No result.