• „Lekcje o Mazowszu”
  „Lekcje o Mazowszu”

  Regionalne i lokalne doświadczenia związane z procesem odzyskiwania i budowy niepodległego państwa polskiego, głównie na Mazowszu, będą tematem przewodnim konferencji "Lekcje o Mazowszu: Pierwsze dni Niepodległości", która odbędzie sie 6 marca 2019 r. w Małachowiance. Zapraszamy!

  Szczegółowy program

  ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 • VIII edycja konkursu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”
  VIII edycja konkursu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”

  Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza VIII edycję konkursu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”.Program kierujemy do szkół, uczelni i organizacji pozarządowych. W dofinansowanych projektach może wziąć udział młodzież w wieku 13-26 lat.

  Czytaj więcej...
 • Słowo się rzekło? Weź za nie odpowiedzialność!
  Słowo się rzekło? Weź za nie odpowiedzialność!

  Pogarda, zastraszanie, zniesławianie - słowa potrafią wykreować rzeczywistość pełną nienawiści względem drugiego człowieka. Zadaniem szkoły powinny być zatem dzia­ła­nia na rzecz obro­ny waż­nych obsza­rów komu­nika­cji przed mani­pu­la­cją i agre­sją języ­ko­wą. Zapraszamy na konferencję. podczas której specjaliści wypowiedzą się na temat szeroko pojętej odpowiedzialności za słowo.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Jubileusz MERITUM!
  Jubileusz MERITUM!

  Ależ ten czas leci! 50numer naszego Kwartalnika już czeka na naszych Czytelników! A w nim same perełki - pieczołowicie wybrane, najciekawsze, najbardziej aktualne artykuły, które pojawiły się w naszym magazynie w ciągu ostatnich 12 lat. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej...
A A