• Rekrutacja do projektu MARKPIW rozpoczęta!
  Rekrutacja do projektu MARKPIW rozpoczęta!

  Chcesz doskonalić i zdobywać nowe kompetencje? Czujesz potrzebę rozwoju zawodowego? Chcesz dzielić się z innymi własnym doświadczeniem i realizować w przedszkolach/szkołach/placówkach proces wspomagania? Jeśli tak - zgłoś się do Projektu "Mazowiecka Akademia Rozwoju Kompetencji Pracowników Instytucji Wspomagania" (MARKPIW). Właśnie wystartował nabór do II edycji. Zapraszamy!!

  Czytaj więcej...
 • Zaprojektuj swoją przyszłość - STEAM-owe lekcje
  Zaprojektuj swoją przyszłość - STEAM-owe lekcje

  Tematyka konferencji obejmuje szerokie spektrum najnowszych rozwiązań metodycznych łączących naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

  Czytaj więcej...
 • "ABC Kreatywności" pod patronatem MSCDN

  Książka jest kontynuacją i rozwinięciem „ABC kreatywności” z roku 2010. Bazuje na tym samym pomyśle, by poszczególne rozdziały wyznaczone były przez kolejne litery alfabetu i stanowiły pretekst do zrozumiałego, a zarazem interesującego dla czytelnika opisu ważnych zjawisk (zdolności, umiejętności, kompetencji, uwarunkowań), związanych z kreatywnością i jej rozwijaniem. Polecamy!

  Czytaj więcej...
 • Rusza rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji
  Rusza rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji

  Poloniści, matematycy, biolodzy i historycy mają szansę rozpocząć jedyne w Polsce dzienne studia podyplomowe z zakresu dydaktyki i kompetencji psychologiczno-pedagogicznych. Nauka w Szkole Edukacji jest bezpłatna, a studenci mogą liczyć na stypendium i darmowy akademik. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Dołącz do Akademii
  Dołącz do Akademii "Nauki o klimacie"

  Redaktorzy portalu ‘Nauka o klimacie’, związani z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, którzy od wielu lat edukują oraz popularyzują najlepszą dostępną wiedzę naukową w temacie zmian klimatu, poszukują współpracowników.

  ZAPROSZENIE

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
A A

 

Z Kuratorium Oświaty w Warszawie współpracujemy w ramach realizacji grantów finansowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, organizacji konferencji tematycznych i szkoleń, między innymi w zakresie form doskonalenia kadry zarządzającej szkół/placówek oświatowych oraz działań sieci współpracy i samokształcenia.

 

 

Z CKE i OKE w Warszawie współpracujemy w związku z organizacją szkoleń dotyczących przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminów eksternistycznych.

 

Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

 

Z Departamentem współpracujemy w zakresie realizacji zadań w projekcie: Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych oraz Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

 

OEIIZK kolorowy beznazwy WWW RGB

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów

Zadaniem Ośrodka jest doskonalenie i wspomaganie nauczycieli wszystkich typów szkół w zakresie kształcenia informatycznego i edukacyjnych zastosowań technologii informacyjnej. Z OEIiZK współpracujemy między innymi w ramach realizacji grantów Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w związku z realizacją statutowych szkoleń oraz w zakresie realizacji programu Szkoły Aktywne w Społeczności.

 

 

 

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest publiczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej. Z ORE współpracujemy między innymi w ramach realizacji wspomagania szkół i placówek.

 

 

Uniwersytet Warszawski

Uczelnia powstała w 1816 roku pod nazwą Królewski Uniwersytet Warszawski. To największa, najlepsza i jedna z najstarszych szkół wyższych w Polsce, a jednocześnie najdłużej działająca uczelnia w stolicy.

 

 

Politechnika Warszawska

Z największą i najstarszą uczelnią techniczną w Polsce współpracujemy w ramach realizacji konferencji i projektów edukacyjnych. Pracownicy naukowi Uczelni są często zapraszani na nasze konferencje i szkolenia jako wykładowcy - eksperci w danej dziedzinie.

 

new rebranding sgh nowe logo 696x300

 

Ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie współpracujemy w zakresie realizacji działań w ramach opracowania i wdrożenia do edukacji formalnej mechanizmów grywalizacyjnych. (List intencyjny zawarty w dniu 10.01.2018 r.)

 

 

 MSCDN współpracuje z CPE w ramach realizacji programu promocji zdrowia psychicznego małych dzieci Przyjaciele Zippiego Fundacji Partnership for Children, programu promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży (5-12 lat) - Strażnicy Uśmiechu oraz programu promocji zdrowia psychicznego, rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz kształtowania charakteru dzieci w wieku szkolnym Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej.

 

 

 

Ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych DELTA współpracujemy w ramach organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego, projektów edukacyjnych: dla młodzieży uzdolnionej DELTAKLUB oraz dla uczniów z płockich szkół i przedszkoli Szkoła/Przedszkole Wspierająca Uzdolnienia.

 

 

Czym się zajmujemy