JAK PRZYGOTOWAĆ DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE NA LEKCJĘ?
Chętnym do poszerzania warsztatu przyrodniczego nauczycielom proponujemy doświadczenia, które będzie można wykonywać online wraz z Ewą Tarnowską, konsultantem edukacji matematyczno-przyrodniczej oraz Iwoną Kisiel, naszym nowym doradcą metodycznym w zakresie chemii. Ten pokaz doświadczeń (w formie webinaru) zgodnych z podstawą programową z chemii w szkole podstawowej odbędzie się na żywo, a uczestnicy wcześniej otrzymają informację, co mają przygotować, aby empirycznie uczestniczyć w warsztatach. Szczegóły.
Oferta szkoleń styczeń-luty 2021
W poniższym linku znajdziecie Państwo oferte szkoleń MSCDN Wydział w Ostrołęce w miesiącach styczeń-luty 2021. Zapraszamy.
Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r. - szkolenia online dla nauczycieli
Realizowane szkolenia obejmą takie zagadnienia jak: wprowadzenie do zmian w zakresie wymagań ogólnych i szczegółowych na egzaminie ósmoklasisty/maturalnym w roku 2021 w zakresie danego przedmiotu; analizę porównawczą oraz wdrożenie zmian w pracy z uczniem.
Grant TIK TO MY - zapisy szkół
Szkolenia dla poszczególnych grup przedmiotowych będą otwierane sukcesywnie po zawiązaniu się 12-osobowych grup. Zasady zapisu szkół do udziału w szkoleniach są następujące:
NAUCZYCIEL NA STARCIE
Oferta programowa MSCDN w roku szkolnym 2020/2021 dla nauczycieli różnych przedmiotów rozpoczynających pracę (o stażu 0-3 lata).
"Lekcje o Mazowszu" - V edycja
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim jest Mazowsze w Europie. Tak sformułowany temat pozwala na różnorodne ujęcia, czy to w perspektywie geograficznej, czy też historycznej, kulturowej, przyrodniczej, gospodarczej, społecznej, politycznej.
Grant TIK TO MY - projekt „Lekcja: Enter”- edycja II
W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.
WF Online
W przypadku niemożności przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego metodą tradycyjną, rekomendujemy skorzystanie z platformy e-WF do zdalnego nauczania.
Platforma e-WF jest BEZPŁATNA i dostępna pod linkiem:
https://ewf.h1.pl/info/
Regionalny Punkt Informacyjny FRSE
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od 1 września 2020 r Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli jest Regionalnym Punktem Informacyjnym FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.
Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
Na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910) Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021
Aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało aktualne wytyczne GIS dla dyrektorów przedszkoli wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej...
Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji – poradnik MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”.