17 III 2021 - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium pt.: Alternatywne sposoby ewaluacji w projektach FRSE.
Centrum Nauki Kopernik – rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.
Czy wiecie, że to właśnie na Mazowszu narodziła się myśl o europejskiej integracji? O jej inicjatorze - Wojciechu Bogumile Jastrzębowskim - opowie Olgierd Łukaszewicz, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych, założyciel Fundacji My Obywatele UE, podczas konferencji "Europejskie Lekcje o Mazowszu", która odbędzie się 11 lutego 2021 r. online. Zapraszamy!
Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, który popularyzuje zagadnienia ekonomiczne w środowiskach szkolnych i lokalnych. Inicjatywa jest skierowana do uczniów klas VII-VIII, młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Szkoły biorące udział w programie, mają możliwość zdobycia prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród pieniężnych. Program uwzględnia ograniczenia związane z pandemią.
Konkurs z nagrodami dla nauczycieli na najlepsze scenariusze zajęć edukacyjnych organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym.
W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.
Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.
W Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.
Zapraszamy nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach do udziału w kolejnej edycji konkursu „Jestem stąd”.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.
Zostań realizatorem programu
"Wspólne kroki w cyberświecie"
Wspomóż dziecko w rozważnym i odważnym odkrywaniu Cyberświata!
Przygotowanie do realizacji programu profilaktycznego „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”
Szczegółowe informacje o programie na stronie https://wspolnekroki.pl
Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany zostanie do zrealizowania programu „Wspólne kroki w Cyberświecie” w jednej klasie III szkoły podstawowej. Termin realizacji programu wrzesień – 14 grudzień 2020
Realizacja 14,5 h: w tym 10 godzin z klasą, spotkanie z rodzicami, na koniec gra terenowa dzieci i rodzice.
Przygotowanie do realizacji programu profilaktycznego „WSPÓLNE KROKI W CYBERŚWIECIE”
19 września 2020 sobota (bezpłatny obiad i serwis kawowy dla uczestników) – bezpłatne szkolenie dla realizatorów
I grupa 8:00-12:00 zgłoszenia
II grupa 12:30-16:30 zgłoszenia
Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma, poza certyfikatem uczestnictwa, materiały niezbędne do realizacji programu „Wspólne kroki w Cyberświecie”.
Wymagany wcześniejszy kontakt z kierownikiem formy Martą Senenko-Lichograj 502 930741 25 633 18 11; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Forma realizowana przez Fundację Poza Schematami ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.
W II edycji kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Mazowszu trójka uczniów ze szkół podstawowych w Wiśniewie i Sokołowie Podlaskim uzyskała tytuły finalistów i tym samym dodatkowe punkty w rekrutacji do wybranych szkół ponadpodstawowych. W rywalizacji zespołowej wyróżniają się dokonania drużyn z siedleckich podstawówek („siódemki” i „piątki”) oraz z Łysowa. Więcej
W poradniku, który powstał przy wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich znajdują się:
Zapraszamy na bezpłatne szkolenia realizowane na platformie Moodle. Uczestnicy przyjmowani są po zgłoszeniu online. Przed uruchomieniem formy otrzymacie Państwo na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy instrukcję, jak zalogować się na szkolenie.
Aby uzyskać informacje o szkoleniu oraz link do formularza zgłoszeniowego należy kliknąć w wybraną formę.
Odpowiemy wspólnie na pytania:
- Jaka jest definicja komunikacji wolnej od przemocy, a jaka hejtu?
- Jakie są cechy komunikacji wolnej od przemocy? Jak ją rozpoznać?
- Kim są sprawcy przemocy werbalnej?
- Skąd się bierze przemoc werbalna?
- Czy w sieci można sobie pozwolić na wszystko?
Warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli pozwalające:
- pogłębić wiedzę na temat zjawiska komunikacji wolnej od przemocy w sieci, jej przyczyn i konsekwencji. kształtować umiejętności przeciwdziałania mowie nienawiści za pomocą narzędzi edukacji praw człowieka
- wykorzystać zdobytą wiedzę, strategie działania, konkretne narzędzia na lekcjach wychowawczych, przedmiotowych, w edukacji nieformalnej.
- tworzyć alternatywną narrację
- wzmacniać naszych podopiecznych, wyposażając ich w wiedzę i sposoby reagowania na przemoc werbalną
Komponenty (moduły) |
1. Definicja, cechy charakterystyczne i przyczyny przemocy słownej. Różnice między przemocą słowną a hejtem. |
Spotkanie zaplanowane jest na 27 lutego w godzinach 15:00-19:00 w sali 101 MSCDN Wydział w Siedlcach przy ulicy Asłanowicza 2.
Zgłoszenia on line:
https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/14856/o//w/Siedlce
Zajęcia poprowadzi Anna Kizeweter.
Osoba odpowiedzialna Marta Senenko-Lichograj
Serdecznie zapraszam do udziału w prowadzonej na platformie e-learningowej MSCDN moodle sieci współpracy i samodoskonalenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej„Szkolni Pasjonaci”, której głównym zadaniem jest grupowe wypracowanie rozwiązań w zakresie wsparcia nauczycieli w tosowaniu modelu zdalnej pracy z uczniami w wieku wczesnoszkolnym. Zapisy do sieci na platformie moodle MSCDN Wydział w Siedlcach, Pasjonaci, na adres: http://moodle2016.mscdn.pl/login/indeks.php
Fp Archiwa Siedleckie dla nauczycieli, uczniów i pasjonatów powstał jako odpowiedź na prośby znajomych nauczycieli z terenu województw: mazowieckiego i lubelskiego, którzy poprzez wykorzystanie materiałów archiwalnych i bibliotecznych chcą uatrakcyjnić swe zajęcia w ramach pracy zdalnej z uczniami. Stronę współtworzą trzy siedleckie archiwa: Archiwum Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Archiwum Diecezjalne w Siedlcach.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec