A A

welder 3018425 1280"Kształtowanie umiejętności uczniów szkół branżowych i techników niezbędnych na rynku pracy" - pod takim tytułem, w dniach 15-16 grudnia 2020 r., odbędzie się ogólnopolska konferencja pod patronatem IBE i CKE. W programie m.in. Nowa formuła egzaminu zawodowego oraz Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego. Kontakt ws. organizacyjnych mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Zapraszamy nauczycieli historii i wos na cykliczne spotkania w ramach projektu „Z historią w tle…”

Zapraszamy do udziału w III edycji projektu skierowanego do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej, nauczycieli plastyki, wychowawców świetlic, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów oraz innych zainteresowanych tematyką. Projekt ma na celu wzbogacić warsztat pracy nauczyciela pracującego z dziećmi zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym. 

The Unteachables logo

Ponad dwa lata Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli było partnerem w międzynarodowym projekcie „The Unteachables”. Projekt jest odpowiedzią na wyzwanie, przed którym stoją szkoły w całej Europie: zwiększającego się problemu nieosiągalności młodych pokoleń z punktu widzenia szkoły i nauczycieli. Zapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół oraz inne osoby związane z oświatą na  konferencję upowszechniającą rezultaty tego projektu. 

logo tik to my poprawa 02W ramach proponowanych szkoleń uczestnicy podniosą swoje kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z dostępnych e-zasobów, ich modyfikacji oraz tworzenia własnych, rozwiną kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest.

background 5594879 1280aVI Mazowiecka Konferencja "Lubię MATEMATYKĘ z daleka i z bliska" już 28 listopada 2020 r. online. Zapraszamy nauczycieli matematyki wszystkich poziomów nauczania. Konferencje organizują Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Czytaj więcej...

robiony Plakat A3 SZABLON 2 01 03MSCDN oraz OEIiZK zapraszają dyrektorów i nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół, przedstawicieli organów prowadzących szkoły oraz przedstawicieli administracji lokalnej z terenu Mazowsza na konferencję online Wsparcie szkół w Projekcie „Lekcja: Enter” organizowaną w ramach realizacji grantu TIK TO MY.

Plakat   Zaproszenie

szablon art kierunki polityki oswiatowej 385x125px

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej...

doradcy metodyczniW Mazowieckiem Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach są zatrudnieni doradcy metodyczni. Zapraszamy Państwa nauczycieli do współpracy z nimi.

Warsztaty dla rodziców eMOCje 01

Czy wy również czujecie, że żyjemy teraz niemal z dnia na dzień? Niepewność jutra przeraża. Boimy się o nasze zdrowie, pracę, finanse, edukację... Nasze dzieci to czują. Jak pomóc maluchom (i starszym dzieciom również) przetrwać ten czas? Wspólnie z SIE DELTA zapraszamy rodziców na bezpłatne spotkanie online "Spokojnie! To tylko eMOCje, czyli jak pomóc dziecku odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości". Na pytania rodziców odpowiedzą Elżbieta Lemańska i Aneta Przedlacka, specjalistki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

IV edycja

Zapraszamy nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół z rejonu działania MSCDN Wydział w Siedlcach do udziału w kolejnej edycji konkursu „Jestem stąd”.

Czytaj więcej...

 

 

 

webinariumZapraszamy do udziału webinarium  “Skilling, Reskilling i Upskilling jako sposoby funkcjonowania na rynku pracy” dn. 6.11.2020 r. o godz. 1400

szablon art szachy 385x125pxZapraszamy do udziału w VI edycja Projektu „ Szachy w mazowieckiej szkole”.

Zobacz więcej...

iki

Bezpłatne szkolenia on-line z zakresu doradztwa zawodowego. Krajowe Centrum Europass zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym webinarium pt. 

Kuratorium Oświaty w Warszawie organizuje konferencję pt. „Wychowanie do wartości – wsparcie rodziny i szkoły” mającą na celu pokazanie różnych dróg oddziaływania na młodego człowieka w procesie jego wychowania i przygotowywania do odpowiedzialnego życia.

Zaproszenie          Program konferencji

Bezpłatne webinarium pt.: AKREDYTACJA „Biletem wstępu” w programie Erasmus 2021-2027 (Mobilność- Innowacje-Współpraca) 

nauczyciel na starcie

Projekt jest propozycją wszechstronnej pomocy dla nauczycieli ze stażem 0-3 lata, którzy zostaną wyposażeni w niezbędne w tym zawodzie umiejętności. W roku szkolnym 2020/2021 projekt będzie realizowany przedmiotowo (zależności od sytuacji epidemicznej - stacjonarnie lub online).

Zobacz więcej...

mazowsze logoRusza kolejna, III edycja „Konkursu wiedzy o Mazowszu” organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i MSCDN. Uwaga: Okres zgłaszania zespołów projektowych został wydłużony do 30 października 2020r.

26.09.2020- Zapraszamy nauczycieli języków obcych do udziału w konferencji online z okazji Europejskiego Dnia Języków 2020 pt. Języki obce z „4 K”.

frse2

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli przystąpiło do konkursu FRSE w wyniku którego zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 dla województwa mazowieckiego.