• Akademii Nauczyciela Nowych Horyzontów
  Akademii Nauczyciela Nowych Horyzontów

  Pierwsze z czterech webinarów - Technologiczne inspiracje w pracy zdalnej nauczyciela) - organizowanych przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w partnerstwie z MSCDN odbędzie się w czwartek, 25 lutego, o godz. 18.00. Zapraszamy!

  Czytaj więcej...
 • Trudny powrót do szkoły? Pomożemy!
  Trudny powrót do szkoły? Pomożemy!

  Podczas konferencji „Małe dzieci – duże uczucia…”, która odbędzie się 6 marca online, specjaliści opowiedzą m.in. o tym, jak ważny jest rozwój społeczno-emocjonalny dziecka, szczególnie po powrocie do szkół. Jednym z prelegentów będzie dr Aleksandra Piotrowska.

  Czytaj więcej...
 • Alternatywne sposoby ewluacji w projektach FRSE - zapraszamy na seminarium
  Alternatywne sposoby ewluacji w projektach FRSE - zapraszamy na seminarium

  Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli ze wszystkich etapów edukacyjnych na bezpłatne seminarium "Alternatywne sposoby ewluacji w projektach FRSE", które odbędzie się 17 marca 2021 r. online.

  Czytaj więcej...
 • Myślę - czuję - działam... - zapraszamy na konferencję
  Myślę - czuję - działam... - zapraszamy na konferencję

  W jaki sposób przygotować dzieci i młodzież do powrotu do szkoły? Wypaleni uczniowie?! Wypaleni nauczyciele?! – dlaczego radzenie sobie ze stresem i emocje w czasie pandemii są ważne? - odpowiedzi m.in. na te pytania udzielą specjaliści podczas konferencji, która odbędzie się 31 marca 2021 r. Zapraszamy! Czytaj więcej....

  Czytaj więcej...
 • TIK TO MY - czekamy na Was!
  TIK TO MY - czekamy na Was!

  Jeśli chcecie ponieść swoje kompetencje cyfrowe, rozwinąć kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest, dołączcie do drużyny projektu „Lekcja:Enter”.

  Czytaj więcej...

 • Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym
  Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym

  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki wprowadza zmiany w przeprowadzaniu egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2021 r.

  Czytaj więcej...
 • Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych
  Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

  Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukazji i Nauki wraz z GIS i MZ przygotowało wytyczne dla szkół.

  Czytaj więcej...
 • Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
  Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

  Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Czytaj więcej...

 • Edukacja mobilna
  Edukacja mobilna

  Kolejny numer Meritum już na Was czeka na stronie meritum.edu.pl, na profilu Facebook oraz w formie flippingbooka. Numer 4 przygotował Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej...
 • MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu
  MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostało wyłonione jako Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 na Mazowszu w ramach konkursu FRSE.

  Czytaj więcej...
A A