MSCDN logo Warszawa

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe), serdecznie zapraszamy na kurs doskonalący:

 

ABC nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Cel ogólny:
Doskonalenie umiejętności przedmiotowo-dydaktycznych nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczynającego pracę w szkole.
Adresaci: nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – pierwsze lata pracy.

Terminy: 23 stycznia 2020 - 21 maja 2020
Liczba godzin: 25 (każde spotkanie- 5 godz. dydaktycznych)

 

Program kursu:  
 I. Struktura i główne założenia podstawy programowej z historii i wiedzy o społeczeństwie. Termin: 27 lutego 2020. 
 II. Ocenianie wspierające proces uczenia(się).  Termin: 23 stycznia 2020.
 III. Warunki realizacji podstawy programowej z historii i wiedzy o społeczeństwie.  Termin: 26 marca 2020.
 IV. Metodyka wykorzystania źródła historycznego. Termin: 23 kwietnia 2020.
 V. Wykorzystanie TIK w nauczaniu historii i wos. Termin: 21 maja 2020.

 

Warunki uczestnictwa: zaświadczenie otrzymuje nauczyciel, który uczestniczył co najmniej w trzech spotkaniach spośród pięciu.

Miejsce: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9, w godzinach: 15.00 – 19.00, sala nr 119, I piętro.
Koszt: bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.

Każdy uczestnik kursu nieodpłatnie otrzyma materiały dydaktyczne.

 

Prowadząca:

Teresa Stachurska- Maj dyplomowany nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej; doktor nauk humanistycznych w zakresie historii; pracownik naukowy Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, współpracuje z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorka i koordynator projektów międzynarodowych, autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu dydaktyki historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej.

 

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Formularz zgłoszeniowy] pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Szkolenia, zapisy
O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536-60-66.