A A

 

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zapraszamy na bezpłatne cykliczne seminaria:

 

Dobry start nauczyciela przedmiotów edukacji przyrodniczej
w praktyce.

 

Cel ogólny:
– Praktyczne doskonalenie umiejętności przedmiotowo-dydaktycznych nauczyciela przyrody, biologii, chemii, fizyki i geografii rozpoczynającego pracę w szkole.

Adresaci: nauczyciele biologii, chemii, fizyki i geografii szkół podstawowych i ponadpodstawowych – pierwsze lata pracy.
Termin: 8 stycznia 2020 r. – 21 maja 2020, w godz.15-19
Liczba godz.: 5 dydaktycznych

 

Harmonogram
Data Realizowany moduł seminarium
08.01.2020 Realizacja nowej podstawy programowej z przedmiotów edukacji przyrodniczej.
29.01.2020 Planowanie metodyczne – dobra lekcja przedmiotowa w edukacji przyrodniczej.
19.03.2020 Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu przedmiotów edukacji przyrodniczej. (zajęcia komputerowe)
23.04.2020 Ocenianie wspierające proces uczenia (się).
21.05.2020 Metoda naukowa podstawą zrozumienia zjawisk i procesów przyrodniczych.

 

 

Miejsce: sala 127, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa.
Warunki uczestnictwa: Aby otrzymać zaświadczenie, spośród 5 modułów nauczyciel powinien uczestniczyć w co najmniej trzech seminariach.

Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w [formie elektronicznej]


Ważne!
W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilną informację zwrotną na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Ewa Pyłka-Gutowska najlepiej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 506-386-045

Prowadzący

  • dr Ewa Pyłka-Gutowska – dyplomowany nauczyciel konsultant w zakresie przedmiotów edukacji przyrodniczej w MSCDN. Autorka programów i podręczników z biologii dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  • Dorota Jasińska – z wykształcenia biolog; dyplomowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. Nauczyciel konsultant ds. edukacji przyrodniczej MSCDN Wydział w Warszawie. Trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Certyfikowany Tutor I stopnia.

  • Michał Doliński – dyplomowany nauczyciel chemii i fizyki z wieloletnim doświadczeniem. Doradca metodyczny MSCDN, pasjonat nowoczesnych technologii i rozwiązań w edukacji, koordynator Programu - Edukacja Nowej Generacji w SP w Mysiadle.