A A

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE szkół ponadpodstawowych, serdecznie zapraszamy na konferencję:

 

Wdrażanie nowej podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie
w szkołach ponadpodstawowychCelem konferencji jest zapoznanie nauczycieli ze strukturą i założeniami nowej podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadpodstawowych oraz doskonalenie kompetencji w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej.

Program konferencji:

I. Założenia nowej podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadpodstawowych.
II. Analiza zmian w nowej podstawie programowej z wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadpodstawowych.
III. Warunki realizacji nowej podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie w szkołach ponadpodstawowych.

Liczba godzin: 4 godziny dydaktyczne
Terminy: 12 grudnia 2019 roku.
Miejsce: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9 w godzinach: 15.00 – 18.00, aula, parter.
Koszt: bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.

Prowadzący:
Włodzimierz Chybowski - magister historii (Uniwersytet Warszawski) oraz absolwent studiów podyplomowych z wiedzy o społeczeństwie (Uniwersytet Warszawski) i pomiaru dydaktycznego (Uniwersytet Gdański); wieloletni nauczyciel historii i wos w szkole ponadgimnazjalnej, wieloletni doradca metodyczny oraz ekspert Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w zakresie egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Autor wielu publikacji dla uczniów (zeszyty ćwiczeń) i nauczycieli (pakiety foliogramów, scenariusze lekcji, karty pracy), m.in. „Zeszyty do ćwiczeń na mapach konturowych”; „Poznać przeszłość. Wiek XX, Historia, Karty pracy ucznia, Zakres podstawowy, 1-3 szkoła ponadgimnazjalna”, „Historia. Zadania na mapach konturowych”.

 

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Formularz zgłoszeniowy]

O przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536-60-66.